29. 12. 2019 | Vít Trubička

Po dvou dnech znovu doma, tentokrát přijede Chomutov

V krátkém čase mají litoměřičtí hokejisté před sebou další domácí souboj. V rámci severočeského derby přivítají chomutovské Piráty. Vzájemná bilance letošní sezony je vyrovnaná, v základní části vyhrál vždy domácí tým. Piráti jsou ovšem v současné době na vítězné vlně, v posledních kláních porazili České Budějovice i Přerov. Na kališníky tak čeká těžký úkol.

Údaje po 5. kole
bojů o pořadí v play-off

5. místo (61 bodů)
Postavení v tabulce
3. místo (64 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (14+23)
Nejproduktivnější hráč
Petr Stloukal (17+14)
Markus Korkiakoski (17 gólů)
Nejlepší střelec
Petr Stloukal (17 gólů)
Patrik Marcel (10+12)
Nejproduktivnější obránce
Dušan Žovinec (5+11)
Adam Beran (92,82 %)
Jan Škorpík (90,43 %)
Šimon Zajíček (85,71 %)
Šimon Sklíba (73,33 %)
Úspěšnost brankářů
Dominik Pavlát (92,37 %)
Richard Běhula (88,57 %)
Martin Altrichter (87,10 %)
Litoměřice - Havířov 5:6
Poslední utkání
Chomutov - Přerov 3:1

Litoměřičtí nastoupí proti týmu, který po sestupu z extraligy prošel řadou turbulentních změn. Z týmu s velkými ambicemi v Tipsport extralize se stal menší, sázející na regionální hráče i trenéry a bojující o špici prvoligové tabulky. Tato cesta ale Chomutovu prozatím vychází. V druhé části soutěže ystoupal již na třetí místo, přičemž na druhý Vsetín má ztrátu jediného bodu.

43
bodů z celkového součtu vybojovali Piráti doma. Na venkovní zápasy tak zbylo 21 bodů.

Chomutov sází zejména na prostředí domácí ROCKNET ARÉNY, kde prohrál naposledy 18. listopadu v souboji s jihlavskou Duklou a od té doby zaznamenal pět tříbodových zisků. To se ovšem nedá říct o venkovní bilanci Pirátů. Ve stejném období vyhráli na kluzištích soupeřů jen dvakrát, kdežto pětkrát odevzdali body domácímu celku.

V průběhu sezony se Chomutov nevyhnul hráčským změnám. Tou poslední byl návrat mladého útočníka Matyáše Svobody z ústeckého Slovanu, kde byl doposud na hostování. Důležité pro Piráty je jistě i setrvání Sébastiena Pichého, jemuž bylo prodlouženo hostování z Pardubic až do 27. ledna. V průběhu sezony došlo i k trenérské změně na pirátské lavičce. Martina Štrbu vystřídal Stanislav Buchal, dříve trénující Tygry z Klášterce nad Ohří v krajské lize.

Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je s pětibodovým náskokem Petr Stloukal. V 33 zápasech zatím nasbíral 31 kanadských bodů. Sedmnáct gólů ho navíc pasovalo do pozice čtvrtého nejlepšího střelce Chance ligy. V závěsu za ním se s počtem minimálně dvaceti kanadských bodů drží další pětice hráčů v čele s Darbym Llewellynem a jeho 26 body, dále je Filip Suchý (25 bodů), Nicolas Hlava (22 bodů) a Tomáš Pitule (20 bodů).

Litoměřičtí stále čekají na výhru, vyhrají konečně?

Stadion má za sebou zatím čtyři zápasy v druhé části sezony Chance ligy. V té ale zatím vybojoval jen jediný bod v úvodním kole po prohře v prodloužení se Vsetínem. Poslední kališnický zápas s Havířovem přinesl vzájemnou přestřelku, kterou na litoměřické straně držel zejména Martin Kadlec se dvěma góly. Šťastnější ale nakonec byl slezský tým, jemuž se povedlo uhájit tři body po těsné výhře 6:5. „S šesti obdrženými góly můžeme jen těžko pomýšlet na tři body, výkon týmu se ale po utkání s Přerovem zlepšil,“ zhodnotil utkání kališnický trenér Daniel Tvrzník.

Kališníci se z pátého místa drží stále na dostřel vrchních pozic tabulky. S 61 body mají jen tříbodovou ztrátu na dvojici Chomutov – Přerov a čtyřbodovou na druhý Vsetín. Oproti těmto týmům ovšem mají ještě jeden zápas k dobru, byť tedy kališnickým soupeřem v dohrávce bude českobudějovický Motor.

Patrik Marcel v předchozím vzájemném souboji.

V posledních chvílích se Stadion nevyhnul řadě hráčských změn. Víceméně stabilní místo v sestavě si vybojovala již exklatovská dvojice Jan Walter a Albert Šiller, po nějaké době se vrátil i Lukáš Doudera a postupně bojuje o post v základní sestavě litvínovský David Jindra. Předchozí zápas s Havířovem také přinesl hned dvě gólmanské premiéry v kališnické svatyni. Tou první byl start někdejší opory litoměřického B týmu Šimona Sklíby, svůj první start si také připsal Šimon Zajíček z litvínovské juniorky.

Co se produktivity týče, stále je na její špici Daniel Voženílek s 37 body. V tabulce střelců ho ale již dva hráči přeskočili. Jedná se o Markuse Korkiakoskiho, který se po nepříliš vyvedeném úvodu sezony vyšplhal se sedmnácti góly mezi TOP 5 střelců celé Chance ligy. S patnácti vstřelenými góly se ještě před Voženílka dostal Martin Kadlec.

Podaří se litoměřickým hokejistům urvat tři body a dotáhnout se na svého chomutovského soupeře? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Vstupenky můžete tradičně zakoupit v předprodeji na Ticketportalu. Jako obvykle pro Vás bude připraven i live přenos na Hokejka TV a Onlajny.com