25. 12. 2019 | Vít Trubička

Po Vánocích rychle do hry, Stadion míří do Přerova

Další klání v Chance lize znamená pro kališníky poslední výjezd roku 2019. Stadion se vydá do Přerova, se kterým se přímo utká o tabulkové druhé místo. Nutno říct, že ani Zubři nevstoupili do nadstavby nejlépe a ze dvou klání s Havířovem a Českými Budějovicemi mají přesně nula bodů, kdežto Litoměřice právě jeden a tak mají oba týmy shodný počet bodů v tabulce.

Údaje po
3. kole nadstavby

3. (61 bodů)
Postavení v tabulce
2. (61 bodů)
Skóre
Roman Pšurný (19+13)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (13+22)
Roman Pšurný (19 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (16 gólů)
Mikuláš Zbořil (3+10)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (10+12)
Štěpán Lukeš (94,74 %)
Lukáš Klimeš (95,48 %)
Michael Petrásek (91,52 %)
Michal Postava (87,88 %)
Daniel Šimonů (78,38 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (92,82 %)
Jan Škorpík (90,95 %)
Ondřej Skokan (81,25 %)
Přerov - Havířov 1:3
Poslední utkání
Poruba - Litoměřice 9:1

Litoměřičtí nastoupí proti největšímu konkurentovi, jaký se pro ně v dosavadním průběhu sezony vykrystalizoval. Právě s Přerovem se dlouhou dobu předháněli o to, kdo bude druhý. Byť to po konci základní části vyšlo týmu z Hané, v současnosti to jsou ovšem kališníci, kteří se o skóre drží na lepší pozici.

Radost Jana Bergera v utkání s Havířoveme

Přerov také, podobně jako Stadion, nezažívá ideální vstup do skupiny o pořadí v play-off, ba co víc, je na tom ještě o bod hůře. Litoměřičtí totiž vyválčili alespoň bod z prodloužení v domácím klání se Vsetínem, zatímco Zubři podlehli doma Havířovu 1:3 a venku Motoru 3:9. Naopak vzájemná bilance z letošní sezony hovoří výrazněji pro Přerov. První utkání v MEO Aréně bylo po dlouhou dobu vyrovnané, ještě po čtyřiceti minutách hry svítilo na časomíře skóre 2:2. V třetí třetině ale Přerov kontroloval hru a díky tomu zvítězil 5:2. Obdobně tomu bylo i v druhém utkání v Kalich Areně. Ze stavu 2:2 dokázal Přerov změnit skóre na konečný výsledek 4:2 ve vlastní prospěch.

Zubři se musí obejít bez mladého útočníka Karla Pláška, jehož poslala na Hanou brněnská Kometa a za Přerov nastoupil do šesti klání. Ten se totiž probojoval do finální nominace na mistrovství světa dvacetiletých, kde se mimo jiné potká i s Janem Mlčákem, odchovancem Přerova, nyní hájícím kališnické barvy. Ve svých řadách ale mají novou tvář v podobě slovenského reprezentačního obránce Martina Bodáka, který před sezonou přišel do Vítkovic z Winnipegu Ice z americké WHL, v němž strávil dvě sezony. Kromě devatenácti startů za Rideru ještě nastoupil v šesti zápasech v dresu Poruby. Za Přerov už ovšem nastoupil do předchozího zápasu s Havířovem.

Po celý dosavadní průběh sezony se mohou v Přerově střelecky opřít o zkušeného Romana Pšurného. Ten se v odehraných 33 zápasech dostal k devatenácti gólovým trefám a třinácti asistencím. Nejvíce nahrávek má ovšem na svém kontě Jakub Navrátil, a to celkem šestnáct. O post gólmanské jedničky se dělí Lukáš Klimeš a Michael Petrásek, oba mají na svém kontě shodně patnáct odchytaných zápasů. První s úspěšností 95,45 % a druhý s 91,52 %.

Kališníci na ledě Poruby

Litoměřický tým se musí potýkat s trochu větším odlivem hráčů. Čtyři hráči reprezentují Česko na mistrovství světa juniorů, které za malou chvíli nastane, řada dalších hráčů je na marodce. Proto došlo k lehké obměně kádru a příchodu nových hráčů do kališnické sestavy.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je v této sezoně Daniel Voženílek. Svými výkony si navíc vydobyl místo v sestavě pardubického Dynama. Litoměřičtí se ale nemusí spoléhat jen na něj, přes dvacet kanadských bodů má další šestice hráčů. Mezi nimi je i Vojtěch Střondala, který je součástí reprezentačního kádru. Top desítku kališnické produktivity pak uzavírá projektový bek Miroslav Kukla s dvanácti kanadskými body.

Podaří se litoměřickým hokejistům odvrátit pro ně nepříznivou sérii jak v nadstavbové části sezony, tak v samotných střetech s Přerovem? Úkol to pro ně bude těžký v tom smyslu, že i Přerovští budou jistě chtít zlomit vlastní nepříliš příznivou sérii z posledních zápasů. Úvodní buly padne v MEO Aréně v sedmnáct hodin. Přímý přenos z utkání bude k vidění na Hokejka TV, textový pak na Onlajny.com