27. 12. 2019 | Vít Trubička

Po Vánocích opět doma! Stadion se v Kalich Areně utká s Havířovem

V rychlé sledu následuje pro kališníky další utkání, tentokrát na domácí půdě. V něm kališníci přivítají havířovský AZet, který zatím skupinou o pořadí v play-off prochází se dvěma výhrami a dvěma porážkami. Stále je ale až na osmém místě. Podaří se proti němu kališníkům připsat první tři body v druhé části sezony?

Údaje po
5. kolo skupiny o pořadí pro play-off

4. místo (61 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (55 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (13+22)
Nejproduktivnější hráč
Radek Veselý a Jakub Kotala (oba 13+12)
Markus Korkiakoski (16 gólů)
Nejlepší střelec
Radek Veselý a Jakub Kotala (oba 13 gólů)
Patrik Marcel (10+12)
Nejproduktivnější obránce
Alex Rašner (2+14)
Adam Beran (92,82 %)
Jan Škorpík (90,43 %)
Úspěšnost brankářů
Aleš Stezka (92,16 %)
Jan Lukáš (92,00 %)
Jiří Matoušek (86,67 %)
Přerov - Litoměřice 4:1
Poslední utkání
Havířov - Vsetín 2:3sn

Stadion se utká s týmem, jemuž se v letošní sezoně v Kalich Areně v prvním utkání dařilo. Ve výročním zápase k 800 letům od založení Litoměřic si připsal vysokou výhru 5:1. Řadu dalších zápasů ale Havířov v základní části poztrácel, a proto ji zakončil na osmém místě.

AZetu se ovšem zatím v druhé části sezony nevede nikterak špatně. V samém úvodu sice zaznamenal těsnou porážku 1:2 od Českých Budějovic, pak ale následovaly dvě výhry nad Slavií a Přerovem. Zatím v posledním zápase se utkal doma se Vsetínem. A šlo o veskrze vyrovnaný boj, jak po 65 minut hry, tak i v samostatných nájezdech. Valaši ve svůj prospěch rozhodli až ve dvanácté sérii, kdy se prosadil Branislav Rehuš.

Před startem skupiny o pořadí pro play-off rozšířil Havířov zejména své útočné řady příchodem Nicolase Werbika. Mladý útočník, původem z Vítkovic, ihned prokázal své ofenzivní kvality a ze čtyřech odehraných zápasů za AZet má tři kanadské body. Tím se také dostal do pozice nejproduktivnějšího hráče svého týmu v druhé fázi soutěže.

Aleš Stezka při proti nájezdu Ondřeje Slováčka.

Z pohledu celého dosavadního průběhu sezony je nutné si dát pozor na dvojici Radek Veselý a Jakub Kotala. Oběma se totiž povedlo získat 25 kanadských bodů, navíc po shodné bilanci třinácti gólů a dvanácti gólových nahrávek. Jasnou jedničkou Havířova je Aleš Stezka. Do branky aktuálního kališnického soupeře se postavil v třiceti utkáních a vybojoval si úspěšnost 92,16 %.

Vzájemnou bilanci zatím potvrzuje sousloví můj dům, soupeřův hrad. V sérii s Litoměřicemi se totiž v obou případech radoval na domácím ledě soupeř. Nejprve to byl Havířov, který přestřílel Litoměřice 5:1, následně se ovšem radovali kališníci, když vybojovali v Gascontrol Areně výhru 2:1 zásluhou Markuse Korkiakoskiho a Petera Jánského.

Co se litoměřického týmu týče, stále se musí potýkat s řadou absencí v sestavě. Proto o místo v týmu zabojovali v posledním zápase dva noví hráči – David Jindra z litvínovské Vervy a Albert Šiller z druholigových Klatov. Ti se ukázali v dobrém světle na turnaji U19 v Kanadě,a proto si vysloužili i zkoušku ve Stadionu. Kališníci se přesto stále nemohou odrazit k výhře a z posledních čtyřech zápasů mají jediný bod, a to hned z úvodního kola, v němž nestačili v prodloužení na Vsetín.

Tabulce produktivity kališníků již dlouhou dobu vévodí Daniel Voženílek. Současný kapitán Litoměřic má na svém kontě 35 kanadských bodů rozdělených mezi třináct gólů a 22 asistencí. Nejlepším střelcem je ale Markus Korkiakoski, jemuž se povedlo skórovat již v šestnácti případech.

Trochu jiná situace je v tabulce produktivity v druhé části sezony. Na jejím čele se totiž vyhřívá se dvěma body ze tří zápasů dvojice Jan Strejček a Kristian Kangas. Finský forvard je nejlepším nahrávačem s dvěma asistencemi, Strejček se o post nejlepšího střelce s jedním gólem dělí s dalšími čtyřmi hráči.

Poprvé po jedenácti dnech se tak Stadion představí doma s jasným cílem, v bojích o pořadí v play-off bude chtít konečně naplno bodovat. Úvodní buly v Kalich Areně bude vhozeno v sedmnáct hodin, vstupenky můžete zakoupit předem na Ticketportalu. Připraven bude tradičně i online přenos na Hokejka TV nebo textový na onlajny.com.