Petr Beránek zhodnotil utkání s Mostem

Zveřejněno 26.11.2015 | Petra Pilbauerová
Prvním důležitým mezníkem v kariéře mladého útočníka Petra Beránka byla sezona 2007/08, kdy se objevil v dorostenecké extralize. Později se vydal na zkušenou do Finska, kde okusil dorosteneckou i juniorskou nejvyšší soutěž. Další zastávkou byla kanadská Ontario Hockey League, kde strávil dvě sezony. Seniorský poprvé vyzkoušel v devatenácti letech ve Znojmě a díky své šikovnosti si zahrál na juniorském mistrovství světa v Rusku. Litoměřicím jej na hostování poskytl hradecký Mountfield, ke kterému patří již druhým rokem. Při utkání s Mostem přispěl jednou ze dvou vstřelených branek.

Jak byste zhodnotil utkání proti Mostu?

Určitě jsme mohli nastřílet více branek. Později jsme si to navíc zkomplikovali častými fauly. Zbytečná vyloučení nám tak zabránila v tom, aby bylo skóre na naší straně ještě vyšší. Za vítězství jsme samozřejmě rádi, ale mohli jsme soupeři více uškodit.

Připadala Vám hra obzlášť tvrdá vzhledem k častým trestům?

To ani ne, hra nebyla nijak zákeřnější než obvykle. Šlo hlavně o zbytečné chyby.

V mostecké sestavě se objevilo hned několik nových jmen, ale také hráči, kteří dříve působili i zde v Litoměřicích. Znáte se s některými z nich?

V týmu byl jeden známý z mládežnické reprezentace, jinak to pro mě byli cizí hráči.

Hrál jste již někdy předtím v Litoměřicích?

Byl jsem tu asi jednou nebo dvakrát na reprezentaci.

A jak se Vám tu líbí?

Na první ligu je tu opravdu velmi kvalitní zázemí. Jsem tu rád a nic mi tu nechybí.

Vaše ambice určitě směřují výš, ale jaký máte názor na první ligu?

Některé zápasy jsou rychlé a daly by se přirovnat k těm v extralize, jiné jsou o poznání pomalejší. Pro mladé hokejisty, kteří se teprve musí prosadit je to určitě dobrý začátek.

Máte za sebou i zkušenosti ze zahraničí. Kde se Vám líbilo nejvíc?

Velmi se mi líbilo ve Finsku, ale také v Kanadě. Kanadské hokejové prostředí je na druhou stranu náročnější na to, aby se člověk prosadil.

Vaším dalším cílem bude pravděpodobně účast v áčku hradeckého Mountfieldu..

Mountfield doplnil hráče a tak je tam o něco větší konkurence. Já jsem byl v té době po zranění a jsem rád, že jsem nakonec našel místo zde. Můžu se tu rozehrát a připravit se, abych mohl opět bojovat o místo.

Jak se stavíte ke změně trenéra? Hraje to roli v tom, že si teď tým vede lépe?

Určitě ano. Tréninky jsou koncipovány trochu jinak a jsou náročnější. Celý systém je postaven hlavně na útoku, což mně osobně vyhovuje.

Dva roky jste mimo jiné strávil také ve Znojmě. Jaký je Váš postoj k Erste Bank lize?

Je to výborná útočná liga, ve které působí mnoho zahraničních hráčů. Pro diváky je to skvělá podívaná, protože tam není o branky nouze. Všeobecný názor na tuto ligu nevypadá příliš pozitivně, ale já jsem byl spokojený.