9. 11. 2018 | Martina Kramerová

Paráda! Przybyla a Šik zářili v dresu U19. Rousek a Dvořák se blýskli ve dvacítce

Tak tomu se říká skvělá práce. Pětice litoměřických hráčů zažila v dresu mládežnických reprezentací hodně povedený večer. Dan Przybyla a Otakar Šik zařídili v duelu proti Finsku všechny góly. Při vítězství 2:0 si oba připsali branku a nahrávku. Lukáš Rousek a Jaroslav Dvořák rozvlnili síť Švédska, se kterým se utkal národní tým do dvaceti let. Jakub Pour přidal asistenci. Češi si pak připsali triumf 5:1. Všech pět kališníků tak zásadním způsobem pomohlo k výhře. Do obou utkání navíc zasáhlo celkem dvanáct hokejistů Stadionu. Jen tak dál.

Česká devatenáctka začala přípravné trojutkání ve Finsku ve velkém stylu a pod taktovou trenéra Davida Bruka porazila domácí tým Suomi 2:0. V zápase excelovali litoměřičtí útočníci Otakar Šik a Dan Przybyla. První z nich zaúřadoval v 55. minutě, kdy dostal od Przybyla přihrávku na levý kruh a nekompromisní ranou pod víko propálil Huhtamaau.

V čase 59:07 si oba forvardi vyměnili role. Tentokrát se do střeleckých statistik zapsal naopak Przybyla, jenž po Šikově nahrávce trefil prázdnou branku.

Do utkání zasáhli ještě Dvořák, Dluhoš, Buchtela a Dajčar. Obránce Ondřej Buchtela dokonce s kapitánským céčkem.

Hráčům Stadionu se dařilo i v reprezentaci U20. Úvodní branku českého národního týmu na turnaji v Hodoníně vstřelil Lukáš Rousek. Ten ve 12. minutě přebral puk od Galvase, ujel obraně Tre Kronor a tváří v tvář gólmanovi Erssonovi pohodlně zavěsil. K tomu zaznamenal ještě přihrávku. Přesnou trefou a asistencí se blýskl rovněž Jaroslav Dvořák. Svůj zásah načasoval na 52. minutu. Jednou asistoval Jakub Pour.

Dvacítka nakonec zvítězila 5:1 a na triumfu měli opět lví podíl zástupci kališníků. Kromě střelců a asistentů se na place objevili ještě Kvasnička, Gaspar a Flynn.