Paráda! Dvacítku čeká přípravný kemp ve Finsku, v nominaci je šest kališníků

Zveřejněno 01.07.2019 | Martina Kramerová
Trenér reprezentační dvacítky Václava Varaďa nominoval hráče na červencový přípravný kemp a následná přátelská dvojutkání s Finskem a Švýcarskem. Do finského Vierumäki s juniorským národním týmem odletí šestice kališníků, kteří obdrželi nominace. Pozvánku dostali obránci František Klejna, Tomáš Dajčar a Jan Mlčák a útočníci Otakar Šik, Vojtěch Střondala a Přemysl Svoboda. Další čtveřice hráčů Stadionu je navíc mezi náhradníky.

Hokejisté reprezentace U20 absolvují od 19. do 27. července přípravný kemp ve Finsku, kde navíc sehrají dvě přátelská dvojutkání s domácím Finskem a Švýcarskem. Do městečka Vierumäki s týmem odletí hned šest hráčů Litoměřic. Pozvánku na reprezentační akci dostali zadáci Tomáš Dajčar, Jan Mlčák a František Klejna a forvardi Přemysl Svoboda, Otakar Šik a Vojtěch Střondala.

Další čtyři kališníci figurují na listině náhradníků. V očekávání tak budou obránci Radek Procházka a Miroslav Kukla, a také útočníci Vojtěch Kropáček a David Vitouch.

Tomáš Dajčar odehrál dva zápasy za dvacítku už v loňské sezoně a letos dostal pozvánku poprvé. S kategorií U20 má zkušenosti i Vojtěch Střondala, který za ni loni odehrál tři duely.

Bek Klejna naopak vyráží teprve na svou druhou "dvacítkovou" akci. První byl červnový kemp v Jihlavě. Stejně na tom jsou i Otakar Šik, Přemysl Svoboda a Jan Mlčák.

Svěřenci trenéra Varadi na více než týdenní akci, která začne v pátek 19. 7., absolvují několik tréninkových jednotek a čtyři přátelské duely – dvakrát se střetnou s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. V sobotu 27. 7. se pak vrací zpátky domů.