1. 11. 2018 | Martina Kramerová

Oslavenec Gaspar o Frýdku: Vstřelený gól? Hezké. Ale vyměnil bych ho za výhru

Narozeniny oslavil hokejem. Devatenáctiny Michaela Gaspara vyšly v kalendáři přesně na duel s Frýdkem a mladý obránce je dokonce oslavil vstřelenou brankou. Z výhry se však nakonec radovat nemohl, Stadion sice ve Slezsku mocně dotahoval skóre, nakonec ale s rysy padl výsledkem 2:4. „Zápas byl hlavně o koncovce. Frýdek využil své šance a my jsme to nedokázali. To byl pro soupeře klíč k vítězství,“ přiznal autor druhé trefy Litoměřic.

Stadion v rámci 20. kola narazil na Frýdek a odvezl si ze Slezska porážku. Jak byste duel zhodnotil?
Myslím, že i když jsme za sebou měli dlouhou cestu, vstoupili jsme do zápasu docela dobře. V první třetině jsme podle mě byli lepším týmem, druhá dvacetiminutovka se nám ale naopak moc nepovedla a dostali jsme dva góly. Ve třetí třetině jsme navázali na tu první, ale už nedokázali vyrovnat.

V průběhu utkání jste museli neustále dotahovat skóre. Nechyběly v závěru potřebné síly na obrat?
Síly nechyběly, protože jsme velice dobře kondičně připravení. Celou třetí třetinu jsme ale marně dobývali branku soupeře. Měli jsme řadu šancí, které jsme neproměnili.

Soupeře jste vcelku výrazně přestříleli. Říkal jste, že Stadion měl navíc spoustu šancí. Byla rozhodující právě horší koncovka?
Určitě ano. Tenhle zápas byl hlavně o koncovce. Frýdek využil své šance a my jsme to nedokázali. To byl pro soupeře klíč k vítězství.

Když pomineme koncovku, na čem Frýdek z herního pohledu nejvíc stavěl. Co na vás platilo?
Stylem jsou Frýdečtí hodně podobní nám. Nemají tak starý tým a sází na mladé. Určitě jim nechyběla dravost a rychlost.

Rysi měli v nohách úterní výhru proti Ústí. Mohl je dobrý výsledek nakopnout až tak, že si vyšlápli i na vás, papírově silnějšího protivníka?
Je to možné. Ale podle mě to nehrálo až takovou roli. Že by třeba byli lépe rozehraní. My jsme byli prvních deset minut lepší, pak i ve třetí třetině. Ale jak jsem říkal, z šancí jsme nedávali góly. A to rozhodlo.

Dá se říct, že tabulkové postavení frýdecké hře odpovídalo, nebo vůbec?
Určitě ne. Frýdek by mohl určitě být výš, než se momentálně nachází.

Ve 44. minutě se vám podařilo vsítit kontaktní branku na 2:3. To byl asi hezký dárek k narozeninám, že?
Dárek to byl hezký, ale je škoda, že se k němu nepřidalo i vítězství. To mě hodně mrzelo a gól bych za něj klidně vyměnil. Než vstřelenou branku bych radši bral tři body. Ale bohužel.

V sobotu na vlastním ledě přivítáte Porubu. Jak se na zápas připravit a co vylepšit, abyste tentokrát oslavili výhru?
Musíme dobře zregenerovat, potrénovat, podívat se na video a na ledě do toho samozřejmě dát všechno, abychom zase navázali na předchozí výhry a potěšili fanoušky.