22. 11. 2019 | Martina Kramerová

Obránce Krutil: Z naší strany to nebylo ono. Zlepšení v závěru už nestačilo

I když Stadion dohnal dvoubrankové manko a sehrál s Přerovem vyrovnanou partii, na vítězství nedosáhl. Zubři po půlce zápasu odskočili o další dva góly a stíhací jízda kališníkům ani přes velký tlak v závěrečném dějství napodruhé nevyšla. Podle Michaela Krutila se jeho týmu duel nepovedl. „Na začátku jsme hráli špatně. Pak se to zlepšilo, ale už to nestačilo. Takhle bychom měli hrát celý zápas,“ hodnotil mladý obránce.

V zápase druhého a čtvrtého celku tabulky to Stadionu tentokrát nevyšlo. Jaký byl duel se Zubry z tvého pohledu? Myslím, že na začátku jsme hráli špatně. Naše strategie nám vůbec nevycházela a nedrželi jsme se pokynů a toho, co jsme natrénovali. Celkově to z naší strany nebylo ono. Měli jsme hrát lépe a víc se koncentrovat. To, že jsme dostali góly, bylo tím, že jsme si nehlídali hráče. Vyplynulo to ze systémových chyb. Potom se to zlepšilo a ve třetí třetině to bylo daleko lepší. Takhle bychom ale měli hrát celý zápas. Škoda, že se nám v závěru nepovedlo vstřelit nějaký gól a ještě zápas zdramatizovat.

Před první brankou bylo špatně vhozeno buly a hosté dali rychlý gól, který neplatil. Vzápětí však ze stejné situace skórovali. Jak si to vysvětlit? První chyba bylo to, že jsme dvakrát prohráli buly. Nehlídali jsme si hráče. Křídla i obránci byli mimo a Kratochvil střílel asi přes čtyři hráče a dal gól. Gólman navíc pořádně neviděl.

Tolik zápasů prozatím odehrál Michael Krutil v dresu Stadionu.

Následně dokázal Přerov odskočit o další gól a vy jste museli dotahovat dvoubrankový náskok. Nemohly vám v závěru při snaze o vyrovnání chybět síly? Podle mě ne. Fyzicky jsme připravení velmi dobře. Góly, které jsme dostali, padly z chyb, co jsme udělali. Ty síly jsme měli použít na to, abychom ty chyby nedělali.

Obvykle vám dělají problém častá vyloučení. Tentokrát jste tuto statistiku vylepšili. Snažili jste se na to víc soustředit, nebo to vyplynulo i ze hry Zubrů? Po minulých zápasech, kdy jsme měli hromadu vyloučení, jsme si museli říct, že takhle to zkrátka nejde. Protože mít spoustu trestů a hrát třeba celou třetinu v podstatě jen ve čtyřech, je špatně. Proto jsme si k tomu něco řekli a začali na tom pracovat. Je dobře, že aspoň v tomhle se nám dařilo. Musíme v tomhle trendu pokračovat i v dalších zápasech.

Dva ze čtyř gólů jste inkasovali chvíli po prohraných buly. Tato činnost vám v sezoně příliš nejde. Zkoušíte na nich při trénincích o to víc pracovat? Centři buly trénují a snaží se to zlepšovat. Takže doufám, že se to do dalších zápasů bude jen zlepšovat.

V obraně povětšinou nastupuješ se zkušeným Janem Strejčkem. Jak jste si v obranné dvojice sedli? Sedli jsme si parádně. Se Strejdou se mi hraje suprově. Doplňujeme se. Říkáme si, kde jsme měli být. Myslím, že nám to spolu klape.

V sobotu vyrážíte do Třebíče, která se sice nachází až ve druhé půlce tabulky, ale dokáže hodně kousat. Jak se na protivníka co nejlépe připravit? Musíme zlepšit přístup. Od toho se všechno odvíjí. Když budeme makat a budeme koncentrovaní, tak podle toho ty zápasy budou vypadat. Teď jsme sice prohráli, ale to se stává. Příště do toho musíme jít zase naplno a snad se nám podaří získat tři body.