27. 1. 2011 | Michaela Luňáčková

Obrana dnes nefungovala tak, jak měla, říká Daniel Tvrzník

Středeční zápas sledovala vyprodaná Kalich Arena, která přes počáteční vedení Litoměřic nakonec nemohla propuknout v jásot. Litoměřičtí nedokázali ubránit Tomáše Urbana, který je tak potrestal třemi brankami. Na straně Litoměřic se našly šance na zvrácení zápasu, nebyly však využity, což Stadion odsoudilo k prohře a Benátky vyšvihlo do čela skupiny B.

Dane, co můžeš říct k dnešnímu zápasu?

My jsme dnes vyhořeli v defenzivě. Nejsme takoví střelci, abychom vyhrávali s pěti obdrženými góly. Chleba se lámal tehdy, když jsme hráli přesilovku, měli jsme to do prázdné brány, ale nedali jsme. Pak jsme během chvíle prohrávali 2:3. Zápas to byl určitě hratelný, ale bohužel jsme nebodovali.

Fanoušky bude jistě zajímat, jak to vypadá s Martinem Volkem a s hostováním Dušana Salfického.

To všechno se bude ještě řešit. Martin Volke je smluvně vázaný u nás. Do konce dubna je to náš hráč. Má vyřízené střídavé starty do Litvínova, kde se mu zatím daří, což mu samozřejmě přejeme. Přestupní termíny končí 31. ledna, do té doby se budou věci ohledně hráčů ještě řešit. Pak se uvidí.

Jak to vypadá s Petrem Horčičkou?

Petr zítra dobere antibiotika a v pátek by se měl opět zapojit do tréninku.

Pane Škaloude, vám se zápas hodnotí jistě lépe.

Nám se zápas hodnotí dobře. Jsme rádi za body, protože víme, že Litoměřice body jen tak nedávají. Ba naopak bodují i v zápasech, kdy se nedaří. Závěrečným náporem dokázaly získat tři body i v minulém zápase tady, který jsme měli dobře rozehraný. I když jsme to měli docela pod kontrolou, tak jsme zápas ztratili a to nás mrzelo. Doma to taky bylo dost podobné, když Litoměřice ztrácely, ale vyrovnaly. Ze soupeře jsme měli respkekt. V případě naší prohry by šly Litoměřice v tabulce před nás. Byl to důležitý zápas pro oba týmy.

Vývoj utkání nahrával nejprve domácím, pak se to ale otočilo.

My jsme v úvodu dostali docela lacinou branku, si myslím, ale z přesilovky se nám podařilo rychle srovnat. Pak byla dlouhá přesilovka Litoměřic 5/3, což bylo docela kruté. Vteřinu před koncem domácí skórovali. Naši hráči bojovali, pracovali tak, jak měli, za což jim musím poděkovat, a podařilo se nám znovu srovnat. Bylo to o tom, kdo dá další gól. Litoměřice měly v přesilovce šance, které neproměnily, a tyhle góly jim pak chyběly.

Litoměřickým katem byl dnes Tomáš Urban. Urban zahrál dobře. Třikrát skóroval a měl ještě dvě další velké šance, v podstatě nájezdy. Myslím, že tam byl i nějaký faul, ale rozhodčí to tak ale neposoudil. To my nedokážeme nijak ovlivnit. Naštěstí ale proměnil jiné šance, a to se ukázalo jako klíčové. Byl naším nejlepším hráčem. Letos se mu opravdu daří. Udělal ve své kariéře velký pokrok. Odehrál i pár zápasů za Bílé tygry a je to na něm vidět. Věří si. Hraje velice dobře v koncovce, ale je platný i normálně.