1. 2. 2019 | Martina Kramerová

Období přestupů skončilo! Trojice kališníků může naskočit v extralize

S koncem přestupového období bylo uzavřeno několik zajímavých kontraktů. Trojice litoměřických hráčů má nově vyřízeny střídavé starty do extraligy. Obránce Ondřej Smetana může naskočit za východočeský Hradec Králové. Patrik Marcel má možnost přidat starty za Plzeň a Aleš Pavlas za Litvínov.

Přestupové období je u konce. Kromě několika příchodů se klubu domluvil se třemi extraligovými kluby na střídavých startech pro trojici kališníků. Ondřej Smetana může obléknout dres Hradce Králové a odbýt si premiéru v nejvyšší soutěži. Prozatím nastupoval jen v první a druhé lize, kde dohromady odehrál takřka 400 zápasů.

Patrika Marcela si zase může stáhnout jeho mateřská Plzeň. Na západě Čech prošel všemi mládežnickými kategoriemi, pak vyzkoušel prvoligová angažmá v Motoru a Slavii. Hájil také barvy druholigových Klatov. V extralize byl na ledě v sedmi utkáních.

Aleš Pavlas, jehož služby může při střídavých startech využít Litvínov, je oproti svým dvěma spoluhráčům v nejvyšší soutěži zkušeným harcovníkem. Objevil se v týmu Kladna, Litvínova, Chomutova a Hradce. V extralize má zatím na kontě 220 duelů.

Letos už se navíc v litoměřickém dresu neobjeví Petr Eret, David Kvasnička, Jakub Pour, Tomáš Kvapil, Lukáš Válek a Adam Rulík.