27. 9. 2008 | Michal Sabó

O další body s Kolínem

Po prvním vítězném utkání, které pro Litoměřice znamenal zápas s Kláštercem, změří své síly ve čtvrtém kole 2.ligy s týmem Kolína. Obě mužstva budou chtít rozšířit počet svých bodů v letošní sezóně, kterých má na svém kontě Kolín pouze o jeden více než tým Litoměřic. Bude se tedy jednat vlastně o souboj sousedů v tabulce, protože dvacítka klubů je prozatím natěsnána za sebou v malých bodových odstupech. Utkání bude zahájeno 28.9. v 17:00.

Kozli jsou pro Stadion prozatím neznámými soupeři. Jejich kvalitu lze posoudit pouze z jejich dosavadních výsledků v nedávno odehraných třech kolech. Do sezóny vstoupili vysokým vítězstvím v poměru 7:2 na roudnickém ledě. V tomto zápase se blýskl nejvýraznějším bodovým ziskem Kubišta se dvěma brankami a stejným počtem gólových nahrávek. Bude tedy moci počítat se zvýšenou pozorností, kterou mu věnují Litoměřičtí. V dalších utkáních však již Kolínští nezískali body žádné a po dvou těsných porážkách zůstávají i nadále na dvanácté příčce tabulky.

Tým Litoměřic se potýká s přesně opačným vývojem úvodních kol. První dvě utkání těsně prohrál, ve třetím si však proti Klášterci mohl vychutnat premiérové body po samostatných nájezdech. O odpoutání se z pater tabulky, která patřila týmům bez bodového zisku, rozhodl šťastný navrátilec Jiří Petrus. Na něj, podobně jako na nově objeveného střelce v litoměřické sestavě Petra Procházku a také střelce druhé branky Vlastimila Patzenhauera, bude upírán zvýšený zájem diváků i soupeřů spojený s dalšími očekáváními. Tolik tedy o hvězdách z řad útočných.

Obranné řady Stadionu také našly, doufejme, optimální formu. Letos poměrně mladé defenzivní dvojice i s výpomocí Daniela Tvrzníka se také zapojily velmi zdatně do posledního souboje. Dobře spolupráce fungovala se strážcem litoměřické branky a jednou z hlavních postav letošní sestavy Martinem Volkem. Ten, i navzdory druhé obdržené brance v tomto utkání, ze které si jistě sám vzal ponaučení, podal nejstabilnější výkon ze všech hráčů po celých pětašedesát minut hry. Hráči Klášterce na něj sice vyslali dvojnásobek střel než domácí mužstvo, avšak s každou, kterou zneškodnil, přidával další a další sebevědomí celému týmu díky svým jistým zákrokům.

Litoměřičtí si jistě od dalšího utkání slibují navázání na výkony minulé a zisk dalších bodů. Nepůjde však o lehkou záležitost. V hledišti ovšem bude, tak jak je zvykem, dobrá divácká kulisa a všichni příznivci Stadionu poženou své hráče za vítězstvím. Zápas začíná v neděli 28.9. v 17:00.