3. 1. 2021 | Martina Kramerová

Noví hráči do projektu Dukla! Stadion po pauze vítá novou krev

Stadion naskočí do Chance ligy po vánoční pauze s několika změnami. Po konci MS juniorů v Kanadě se k týmu už nevrátí většina hráčů ročníku 2001, kteří končí v projektu Dukla. V jeho rámci naopak budou v Litoměřicích pokračovat hokejisté ročníku 2002 a mladší, kteří mají potenciál na účast na příští MS dvacítek i v mládežnických reprezentacích. Nově obléknou kališnický dres Vladimír Kremláček, Tomáš Urban a Jakub Konečný. Již dříve litoměřické řady rozšířili Lukáš Stehlík, Jiří Háva, Dominik Soukup, Petr Moravec a Lukáš Pajer.

Kališníci zaznamenali během vánoční pauzy několik změn. Po MS juniorů v Kanadě se v týmu už neobjeví většina hráčů ročníku 2001, kteří končí v projektu Dukla. Ti se vrátí do svých mateřských klubů nebo do zámořských celků, kde působili před vypuknutím epidemie koronaviru. Mužstvo opouští po neúspěšném boji o účast na MS U20 i Petr Hašek a Jan Mlčák. Litoměřický dres budou z tohoto ročníku nadále oblékat pouze litvínovští Marek Berka a David Jindra, a také Tomáš Bernat.

Do projektu Dukla se na druhou stranu nově zapojili hráči ročníku 2002 a mladší, kteří věkově patří do reprezentace U18 a po MS i nově se rodícího týmu kategorie U20. Všichni mají perspektivu účasti na MS dvacítek v příštím roce. Zcela novými tvářemi jsou Vladimír Kremláček, Tomáš Urban a Jakub Konečný.

Prvně jmenovaný obránce Vladimír Kremláček je odchovancem extraligové Plzně, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Letos si v rámci Generali Česká Cupu připsal i první start za A tým. Do jednoho duelu naskočil i v dresu druholigových Klatov. V mládežnických reprezentacích má prozatím na kontě 43 zápasů.

Útočník Tomáš Urban za sebou má štaci v zámoří. Jinak působil v dresu kladenských Rytířů. Od kategorie U16 pravidelně reprezentuje. Forvard Jakub Konečný přichází ze Sparty. Odehrál už dva duely za dospělý tým Pražanů, čtyři bitvy za Sokolov v Chance lize a 49 utkání za mládežnické reprezentace.

Už během prosince se v litoměřické kabině hlásili obránce Jiří Háva a útočníci Petr Moravec, Lukáš Pajer, Dominik Soukup a Lukáš Stehlík.

Jiří Háva hokejově vyrůstal v Litvínově, kde si v sezoně 2018/2019 odbyl první extraligový start. Jinak převážně nastupoval za litvínovskou mládež. Ze stejného klubu je osmnáctiletý útočník Lukáš Stehlík, jenž od kategorie U16 pravidelně reprezentuje. Stejně jako Háva nastoupil v dresu Vervy do jednoho extraligového zápasu, za Sokolov si loni v jednom duelu vyzkoušel Chance ligu. Jinak pravidelně hrál v litvínovské mládeži.

Teprve sedmnáctiletý útočník Dominik Soukup je odchovancem Plzně, kde doposud působil. Kromě jednoho startu za druholigové Klatovy ještě nemá žádnou zkušenost s dospělým hokejem. Už má ale na kontě 21 zápasů za reprezentace U16 a U17. V dorostu Plzně měl navíc loni výbornou sezonu. Ve 36 zápasech nasázel soupeřům 35 branek, ke kterým přidal 27 asistencí. Výbornou produktivitu ale měl i v předchozích sezonách.

Dvojice ročníku 2003 Petr Moravec a Lukáš Pajer hokejově vyrůstala v Hradci Králové a patří mezi pravidelné mládežnické reprezentanty. Moravec si odbyl premiéru v dospělém hokeji v dresu Litoměřic, kde prozatím odehrál čtyři zápasy. Pajer na svůj první start za dospělé teprve čeká.

V mužstvu i projektu nadále zůstává i další hokejista ročníku 2002 Ondřej Baláž. Ten má na kontě 3 zápasy za extraligový Litvínov a v Litoměřicích už hrál loni. Prozatím za kališníky nastoupil do jednadvaceti utkání. V mládežnických reprezentacích naskočil do 61 zápasů s bilancí 7+17.

K mužstvu se navíc přidali ještě litoměřičtí odchovanci Jakub Černohorský (2001) a Přemysl Svoboda (2000).