10. 9. 2012 | Michal Sabó

Nové tváře: Dušan Žovinec

Prvoligová sezóna pro Stadion začíná a od úvodních zápasů do ní v litoměřickém dresu zasáhnou také nové posily. V seriálu několika rozhovorů vám budou postupně představeni všichni noví kališníci. První je na řadě mladý obránce Dušan Žovinec.

Je jednou z mladých sparťanských posil, které se v litoměřickém kádru objeví. Své dosavadní působení v Kalich Areně zatím hodnotí veskrze kladně, “myslím, že jsem hrál dobře, dostal jsem šanci a chytil jsem se jí,” pochvaluje si.

V Litoměřicích se vždy hrálo na dobrou partu. Dvacetiletý, loni ještě písecký obránce, chválí i letos dobrou pohodu, která panuje v kabině i na ledě mezi zkušenými hráči, kteří již mají v klubu odehráno několik sezón a nově příchozími mladíky. “Je tady výborná parta. Mám taky skvělou lajnu, na kterou se můžu spolehnout. Zranil se nám akorát Jakub Evan, což je škoda, ale zastoupil ho Honza Veselý, takže myslím, že naše lajna bude výborná. Celkově tým je výborný, takže věřím, že v prvním zápase v Boleslavi můžeme udělat výsledek,” vyhlíží směrem k úvodnímu duelu sezóny.

Z porovnání s Pískem vychází podle Žovince jasně lépe Stadion. “Myslím, že proti Písku tady ti hráči více chtějí dosáhnout toho výsledku, což je minimálně play-off. Chtějí to po nás i trenéři. Tak asi v tom vidím největší rozdíl,” hodnotí rozdíly obou mužstev.

Prvoligový los přichystal právě pro hráče, kteří loni působili na jihu Čech a letos oblékají dres Litoměřic, zajímavý úvodní domácí duel. Stadion se 15.9. střetne právě s Pískem. “Těším se hodně. Bude to takové derby pro nás tři, pro mě, Šimona Antončíka a Jakuba Koláře.” S několika svými bývalými spoluhráči se Dušan na dálku hecuje. “Psali jsme si, jsme v konaktu. Oni ale prohráli devět zápasů v řadě, tak doufám, že to s nimi přesto budou vyrovnané zápasy.”

Stadionu se v přípravě dařilo vyhrávat. Menší útlum přišel jen na turnaji v Mostě. Příčina však byla podle Žovince v odlišném pojetí celého klání od všech zúčastněných mužstev. “Trenéři to brali hlavně jako přípravu, takže jsme měli ráno tréninky hodinu a půl, makali jsme i v posilovně. Hráli jsme tři zápasy ve třech dnech, takže myslím, že to bylo trochu únavou. Ostatní týmy to chtěly vyhrát. Most trénoval ráno, měl takové rozbruslení, Francouzi měli také jen dvacet minut rozbruslení a šli na zápas. Oni to brali jako turnaj, my jako přípravu. Vyzkoušeli jsme si taktiku a vše ostatní,” vysvětluje.

Po několika domácích zápasech stihl účastník mistrovství světa do osmnácti let v Minsku poznat i litoměřické fanoušky. “Myslím si, že je super, že tu fanoušci chodí. V Písku chodili také, ale možná ne tolik. Je tu zájem o hokej, navíc je tu dobrá atmosféra na to, že to byly zatím jen přípravné zápasy. Navíc tu byla ještě díky spolupráci se Spartou European Trophy, takže myslím, že jsou fanoušci na novou sezónu nažhaveni. Když budem hrát dobře, tak budou chodit ještě víc,” kvituje s povděkem zájem místních příznivců.

V kabině už je také cítit očekávání před startem první ligy. Příprava směřuje k středečnímu duelu s Mladou Boleslaví. “Připravujeme se samozřejmě pořádně. Dnes jsme ráno trénovali založení na Boleslav, co máme hrát, jak máme bránit. Víme, že je to výborný tým, ale dá se s ním hrát,” uzavírá s nadějí před startem nového ročníku.