Nové jméno do obrany! Defenzivní řady kališníků vyztuží bek Holý

Zveřejněno 02.05.2020 | Martina Kramerová
Litoměřický tým vítá další zajímavou posilu. Obranné řady vyztuží zadák Jan Holý. Pětadvacetiletý hokejista strávil uplynulou sezonu v Jihlavě a má zkušenosti ze tří nejvyšších soutěží. Odchovanec Plzně v uplynulých letech působil nejen u mateřských indiánů, ale také v pražské Slavii, v Kadani a v druholigových Klatovech. Vedle Patrika Marcela a Jiřího Jebavého tak Stadion může počítat s dalším kvalitním obráncem.

Kromě Patrika Marcela a Jiřího Jebavého kališníci mohou příští sezonu sázet na defenzivní schopnosti dalšího zkušeného obránce. Se Stadionem podepsal smlouvu obránce Jan Holý. „Honza Holý je obránce, pravák, který má bohaté zkušenosti z první ligy. Má dobrou a tvrdou střelu, dobré zakončení v přesilovce. Typologicky jsme takového hokejistu hledali,“ uvedl k příchodu pětadvacetiletého beka sportovní manažer Miroslav Přerost.

Jan Holý začínal s hokejem v extraligové Plzni, kde si v sezoně 2013/2014 připsal první extraligový start. Zahrál si také v druholigových Klatovech, pražské Slavii a v Kadani. Naposledy oblékal dres Jihlavy. V extralize celkem nasbíral 13 startů, v první lize naskočil do 209 zápasů s bilancí 25+53 a ve druhé lize do 47 utkání s bilancí 7+36.

„V první řadě jsem strašně rád, že jsem dostal možnost podepsat smlouvu právě v Litoměřicích. Doufám, že to v týmu bude klapat a šlapat minimálně jako minulou sezonu,“ řekl k novému angažmá Holý.