13. 5. 2020 | Martina Kramerová

Nováček Holý: Litoměřice? Líbí se mi, jak to v klubu funguje. Roli hrál i trenér Bruk

Má za sebou několik prvoligových štací. Působil třeba na Slavii, v Kadani nebo Jihlavě. Zaznamenal i několik startů v extralize, kde si zahrál za mateřskou Plzeň. Teď bude Jan Holý oblékat kališnický dres. „Litoměřice jsem si vybral, protože se mi líbí, jak to v klubu funguje. Každým rokem je to lepší a lepší. Roli hrál i trenér Bruk,“ přiznal pětadvacetiletý obránce.

V příští sezoně budeš působit ve Stadionu. Proč sis vybral právě Litoměřice? A jak probíhala jednání?

Litoměřice jsem si vybral, protože se mi líbí, jak to v klubu funguje. Každým rokem je to lepší a lepší a doufám, že klub v tomhle trendu bude pokračovat. Jednání probíhala naprosto korektně a bez problémů a já jsem rád, že tu budu hrát.

Kališníky už dva roky vede z pozice hlavního trenéra David Bruk, který tě trénoval v mládeži. Hrál při rozhodování roli fakt, že ho jako kouče dobře znáš?

Je pravda, že určitou roli to hrálo. Pan Bruk mě vedl skoro ve všech mládežnických kategoriích. Je to výborný trenér, který umí zvednout hráče, i když se jim zrovna nedaří. Na opětovnou spolupráci se moc těším.

Stejně jako Matěj a Adam Beranové pocházíš z Plzně. Máš radost, že se v týmu potkáš se známými a nebudeš v novém prostředí úplně sám?

Určitě jsem rád, že kluky znám. Vždycky je lepší někoho znát předem. S Matějem jsem si už volal a zjišťoval nějaké informace.

Čím podle vlastního názoru můžeš týmu z herního pohledu nejvíc pomoct?

Doufám, že budu pomáhat nejen dobrou defenzivní prací, ale také v ofenzivě. Jsem ofenzivně laděný, tak snad přispěju i nějakým gólem.

Po předčasném konci sezony bylo delší dobu volnu, teď už pomalu začíná příprava na novou sezonu. Jak probíhá „suchá“ u tebe?

Po skončení sezony jsem se chvíli flákal a odpočíval. Pak jsem začal lehce trénovat sám. Teď už přes dva týdny trénuju v Praze s kondičním trenérem Mariánem Vodou, který mě připravuje už několik let. Jsme takhle domluvení i s kondičním trenérem Stadionu a plníme individuální plány. Mě osobně nejvíc baví jakékoliv hry, naopak nemám rád delší běhy. Suchá u mě sice celkově není moc oblíbená, ale je nutná, abychom byli co nejlépe připraveni na sezonu. Teď už se těším, až začneme trénovat společně a poznávat se jako tým.