13. 3. 2009 | Jan Luňáček

Nevěřím tomu že jsme zapomněli, jak se hraje hokej, říká trenér Daniel Tvrzník

V dnešním utkání proti týmu z Řisut všichni příznivci domácího Stadionu předpokládali, že tři body za vítězství zůstanou doma. Opak je ale pravdou. Ve smolném utkání přišli domácí o útočníka Honzu Kloze, který je opět vážně zraněný, dali si vlastní branku a nastřeli tyčku. Ale vítězství Řisut bylo zasloužené. Celý tým dobře bruslil a domácí hráče nepustil k žádnému výraznému tlaku. Utkání hodnotí trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Pane trenéra, můžeme zhodnotit dnešní utkání, které bylo určitě zklamáním jak pro hráče, tak i pro diváky?

Bohužel, nepovedl se nám začátek utkání, hlavně prvních deset minut. Moc nám nefungovala hra dozadu. Trochu nás nakoply rychlé vyrovnávací góly, ale to bylo z naší strany maximum. Ve druhé třetině došlo na hloupá vyloučení a po oslabení už nemáme sílu otáčet utkání. Nevěřím tomu, že nám došly síly. Spíš přišlo po sérii vítězných zápasů určité uspokojení. Moc bychom chtěli, ale ono to nejde. Teď dostali hráči tři dny volna a já doufám, že se vzpamatujeme. V posledních zápasech děláme hloupé chyby, při hře si nepomůžeme, koukáme jeden na druhého, co kdo udělá a vymyslí. Řisuty nám dnes ukázaly, jak se hraje jednoduchý hokej. Byly stále v pohybu, hráči si dávali puky rychle od hokejky. My hrajeme moc složitě, honíme puky po mantinelech. Přesilovky nám také nejdou, i když se na ně v tréninku zaměřujeme. Momentálně jsme trochu v útlumu. Já doufám, že se po odpočinku opět zvedneme. Nevěřím tomu, že jsme zapomněli, jak se hraje hokej.

Otázka na obránce. Vypadá to, že se tým potýká s nedostatkem obránců. Je to tak?

Situace v obraně není ideální. Bylo dost zraněných. Navíc, až na Michala Koubu, je obrana hodně mladá, chybí zkušenosti. My o tom problému víme, už ale nemáme kam sáhnout. Já doufám, že se rychle uzdraví Viktor Musílek. Ale věřím, že zbytek sezóny kluci ještě zvládnou. Odehráli jsme celou řadu výborných zápasů, kde obrana ukázala, že je kvalitní. Věřím tomu, že nás playoff ještě vyhecuje. Nemůžeme ale všechno házet na obránce. V obraně musí vypomáhat i útočníci. To tam můžeme mít hráče z NHL, ale pokud jim nikdo nepomůže, tak to také nezvládnou.

Otázka na Honzu Kloze. Je opět zraněný...

Vypadá to špatně. Má zraněné místo okolo lopatky a asi bude muset jít na operaci. Sezóna pro něj, bohužel, skončila.

V playoff vás bude asi čekat soupeř z jihu Čech, takže daleká cesta.

Samozřejmě, že jsme tuto situaci nechtěli. Chtěli jsme vyhrát a posunout se v tabulce výše. Tam bychom mohli narazit na soupeře přijatelnějšího. Mimo Tábor a Písek jsme všechny týmy z čela tabulky porazili. Myslím si, že se nemáme čeho bát. Do playoff můžeme jít uvolněně, nemáme co ztratit, naopak jen překvapit. Teď bude pod tlakem náš soupeř a my uvidíme, jak to dopadne.