12. 2. 2018 | Vít Trubička

Nepustili jsme Roudnici do žádné šance, míní Jaroslav Vandas

Celkem jednoznačnou bitvu v derby proti Roudnici nad Labem zhodnotil po skončení zápasu Jaroslav Vandas. On sám se na celkové výhře 13:2 podílel dvěma góly a třemi asistencemi. B týmu Stadionu se tak podařilo upevnit si svou pozici na druhém místě, z něhož budou vstupovat do play-off. Již ve středu od 19:45 navíc má možnost nadělit Roudničanům další vysokou porážku v Kalich Areně.

Roudnickému celku jste dnes uštědřili vysoký debakl. Berete to jako povedenou odplatu za poslední vzájemný zápas, který jste ztratili v nájezdech?
Určitě. Pokaždé, když hrajeme s Roudnicí, máme první střídání špatné. Toho se musíme vyvarovat. Ve středu hrajeme s nimi znovu, tak uvidíme, jak to dopadne.

V dnešním zápase jsi se do střelecké listiny zapsal dvěma góly a třemi asistencemi. Jak se ti hrálo?
Dneska jsme hráli dobře jako tým. Roudnici jsme nepustili do žádné šance, ty góly pak přišly samy.

Byl to dobrý zápas pro zvednutí sebevědomí před play-off, které na vás čeká už za krátkou dobu?
Určitě byl. Trápí nás ale počet hráčů. Musíme do hry nasadit šest hráčů z dorostu, což v tuto chvíli není úplně ideální. Ale oni se do toho rychle dostanou a do příští sezóny jim nasazení v B týmu určitě pomůže.

Jak se na samotné play-off připravujete?
Připravujeme se kvalitními zápasy, které nám zbývají do konce základní části. Hodně také dřeme na trénincích. I když je to na nich těžší, protože nás na ně chodí málo.

Jaké jste si vytyčili cíle před zápasy play-off?
Určitě to neodevzdat a makat do posledního konce.

Již nějakou dobu je jisté, že základní část zakončíte na druhém místě. Jak bys zpětně celou sezónu ohodnotil?
Celkově se nám sezóna vydařila, až na některé momenty. Dramatická utkání byla s Mostem, který uhájil svou vedoucí pozici. My se umístili hned za nimi. Na tom už se nebude nic měnit.

Plánuješ ty osobně zůstat pro příští sezónu v litoměřickém týmu?
To v tuto chvíli nejsem schopen říct. Jestli vůbec do příští sezóny nastoupíme, to záleží na vedení.

Podle vašeho trenéra ji začnete s devíti hráči ze staršího dorostu.
Uvidíme, co bude. Kdyby se naskytla nějaká možnost, určitě bych zkusil jiné angažmá.

Děkuji za rozhovor.