20. 3. 2020 | Filip Hulín

Nejlepší momenty sezony: Duel se Slavií, speciální dresy i velké loučení

Stadion v této sezoně zažil spoustu zajímavých momentů. Fanoušci si jistě pamatují poslední zápas skupiny o pořadí play-off proti Slavii nebo výhru na Motoru. V úvodu sezony se slavilo 800 let Litoměřic a kališníci si zahráli ve speciálních dresech. Došlo i na jedno velké loučení, když se s aktivní kariéru rozloučil kapitán Aleš Pavlas. Jiří Jebavý zase odehrál v Chance lize zápas číslo 500.

Aktuální sezona byla kvůli bezpečnostní situaci ukončena. Stadion v ní zažil sportovně nejúspěšnější sezonu v historii klubu, když obsadil v Chance lize 6. místo. Do Kalich Areny v průměru chodilo téměř 1100 diváků a hráči si tak mohli užít skvělou atmosféru. A to nejen na domácích, ale i na venkovních utkáních. Dařilo se nejen A týmu, ale i mládeži. Celý klub by proto chtěl ještě jednou poděkovat všem partnerům, bez kterých by nebylo možné zrealizovat tento úspěch a doufá, že aktuální nelehkou situaci přečkají všichni ve zdraví.

A protože je ročník 2019/2020 u konce, pojďme si společně připomenout ty nejzajímavější chvíle a momenty.

1) První zápas, první výhra! Stadion v úvodním zápase porazil Benátky

Kališníci se v prvním kole nové sezony vydali do Benátek nad Jizerou, kde je nečekal jednoduchý úkol. Zdálo se, že diváci dvě třetiny gól neuvidí, poté ale napřáhl Vojtěch Střondala, který jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny vstřelil úvodní branku zápasu. Stadion v poslední části hry přidal další tři trefy a dokráčel si pro první výhru v sezoně.

2) 800 let Litoměřic a výroční dresy štěstí nepřinesly

Ve 4. kole odehrál Stadion na domácím ledě utkání s Havířovem, které se neslo ve slavnostním duchu. Město Litoměřice totiž slavilo 800 let existence, a proto se hráči navlékli do speciálních výročních dresů.

44 150
Taková byla částka, za kterou se vydražily speciální dresy k výročí 800 let Litoměřic.
Originální trikoty bohužel štěstí nepřinesly a Stadion s Havířovem padl 1:5. Jedinou branku domácích dokázal vstřelit finský útočník Kristian Kangas. Fanoušci si mohli dresy vydražit a celkový výtěžek aukce činil 44 150 Kč. Peníze posléze putovaly litoměřickému fanouškovi Tomášovi, jenž vychoval osm dětí a jemuž pomáhala televize Nova v pořadu Mise nový domov. Protože se však na rekonstrukci jeho domu vybralo dost, věnoval Tomáš nakonec výtěžek Nadaci Big Mat.

3) Stadion rozebral Motor a uštědřil mu domácí porážku

V 7. kole Stadion zajížděl na led Motoru České Budějovice, lídra tabulky, který doma v tu dobu ještě neprohrál. Kališníci ale předvedli skvělý výkon a Budějovice rozebrali výsledkem 6:2! 6421 diváků vidělo v prvních dvou třetinách dominanci kališníků, kteří se dostali po trefách Pavlase, Voženílka, Mlčáka a Kadlece do čtyřgólového trháku. Motor se sice nevzdal a vstřelil dvě branky, na to však odpověděl Patrik Marcel, který zaznamenal dvě trefy do prázdné klece.

4) Poruba a Frýdek! Šest bodů z dalekého dvojboje

První utkání čekalo na Stadion v silné Porubě. Do branky Stadionu se postavil debutant v Chance lize Adam Beran. Litoměřičtí začali skvěle a v první třetině vstřelili dvě branky, což se opakovalo i ve zbývajících třetinách a Ostravané schytali výprask 0:6. Velkou zásluhu na tom měl právě Adam Beran, který ve své premiéře chytil 29 střel a připsal si nulu. Druhý den se Stadion utkal s Frýdkem-Místkem a opět to byla výhra! Tentokrát 4:2, když utkání dvě minuty před koncem rozhodl Matěj Beran.

5) Plyšákománie a vítězná tečka za základní částí
Při plyšákomanii se nasbíralo celkem 934 plyšáků.

V závěrečném duelu základní části přijel do Litoměřic Vsetín. Utkání bylo speciální tím, že se opět v Kalich Areně konala plyšákománie. Diváci nemuseli čekat na první gól domácích dlouho a už v 7. minutě letěli plyšáci na led po trefě Kangase. Finský útočník v poslední části hry přidal ještě jeden gól a jeho zásluhou Stadion porazil Valachy 2:1. Celkově na led přilétlo 934 plyšáků!

6) Projekt O kapku lepší hokej

Většina týmů Tipsport extraligy i Chance ligy se připojila k iniciativě, která vedla ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Symbolem se staly oranžové stužky či oranžové omotávky na hokejku. V Kalich Areně proběhla tato akce v utkání s Havířovem. Sociální sítě Stadionu se navíc zahalily do oranžové barvy.

Akce díky kapitáne přivedla na led pět bývalých kapitánů Stadionu.
7) Díky kapitáne! Stadion ocenil pět bývalých kapitánů

Stadion se v rámci třetího kola o pořadí v play-off utkal s Českými Budějovicemi. Tento zápas byl okořeněn akcí Díky kapitáne, kdy klub ocenil pět kapitánů, kteří tým vedli během deseti let v první lize. Za potlesku fanoušků nastoupili na led Ladislav Slížek, Jaroslav Hašek, Martin Novák, Jaroslav Kalla a Aleš Pavlas. Ti od klubu dostali památeční dresy. Stadion nakonec na Motor nestačil a prohrál o dvě branky.

8) Legenda legendám! Charitativní projekt pokračoval druhým ročníkem

Stadion se v rámci 16. kola skupiny o pořadí v play-off vydal do Poruby. Oba týmy vstoupily do utkání ve speciálních dresech se svojí legendou na dresu. Litoměřice zvolily vítěze NHL Martin Škoulu. Fanoušci si posléze mohli dresy vydražit a výtěžek putoval Nadačnímu fondu Ivana Hlinky, který pomáhá bývalým hráčům, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci.

Loučení dlouholetého kapitána Aleše Pavlase s aktivní kariérou.
9) Dlouholetý kapitán Stadionu Aleš Pavlas se rozloučil s aktivní kariérou

Kapitán, spolehlivý obránce a velká osobnost celé ligy se v 38 letech rozhodla ukončit aktivní kariéru. Hlavním důvodem byly vleklé zdravotní problémy. Aleš Pavlas působil v dresu Stadionu celkem čtyři sezony, během nichž odehrál 175 utkání a zaznamenal 19 gólů a 72 asistencí. Teď se bude věnovat trénování mládeže. Rozloučení proběhlo před domácím utkáním s Chomutovem

10) Stadion se v retro zápase postavil suverénnímu Motoru

Další významný zápas odehráli kališníci na ledě Motoru v únoru. Tentokrát se oba týmy oblékly do speciálních dresů, které zvýrazňovaly budějovické vítězství v celostátním poháru v roce 1960 a 70 let od založení hokeje pod Radobýlem. Stadion sice s favoritem držel krok, avšak domácí utkání definitivně rozhodli v 52. minutě a Stadion již nedokázal snížit.

Jiří Jebavý odehrál v letošní sezoně 500. utkání ve druhé nejvyšší soutěži.
11) Jiří Jebavý odehrál 500. utkání ve druhé nejvyšší soutěži

Spolehlivý bek, který v Litoměřicích působí již pátou sezonu, odehrál v první lize 500 utkání. Tohoto významného milníku dosáhl v utkání s Českými Budějovicemi. Defenzivní zadák v dresu s kalichem na prsou odehrál 190 utkání, v nichž si připsal jednu branku a třicet asistencí. Dres s číslem 500 mu byl předán před posledním utkání se Slavií.

12) Závěrečná bitva se Slavií a první šestka

Až poslední utkání skupiny o pořadí v play-off mělo rozhodnout o postupujícím do čtvrtfinále a Stadion se o postup rval se Slavií, kterou právě v posledním utkání přivítal. Matematika byla jednoduchá. Litoměřičtí k postupu museli vyhrát za tři body, Pražanům stačil bod. Domácí si ale za vítězstvím šli už od začátku, když se dostali do dvoubrankového vedení, které udržovali celý zápas. Poté mohly vypuknout oslavy postupu do čtvrtfinále. Vyřazovací boje se však tento rok nakonec zrušily kvůli pandemii koronaviru, která zrušila většinu evropských hokejových soutěží.