19. 2. 2009 | Jan Luňáček

Nějak mi to tam nechce padat, smutní útočník Jakub Hlusička

Nerozlučnou útočnou dvojicí v drezu domácího týmu jsou Jakub Hlusička a Petr Procházka. Na jejich hru a radost z hokeje je potěšením se dívat. Oba dva také figurují vysoko v bodování domácího Stadionu. Okupují čtvrté, respektive první místo v tabulce. Oba dva mají hokejovou budoucnost teprve před sebou, přesto již mají mezi fanoušky své jméno a své příznivce. Po utkání s Benešovem jsme požádali o rozhovor dvorního nahrávače Petra Procházky, Jakuba Hlusičku.

Jaký máš pocit, jako hráč, z dnešního zápasu?

Já osobně? Ze hry týmu mám pocit výborný. Horší je to se mnou. Já mám pocit, že mi to tam nechce poslední dobou padat. A k dnešnímu zápasu? Myslím si, že se hrál výborný hokej. Oba týmy výborně bruslily a my jsme hráli disciplinovaně. S kvalitou soupeře stoupá i kvalita hry a Benešov hrál velmi dobře. Pro diváky to bylo určitě pohledné a atraktivní utkání.

Neměli jste trochu obavy z Benešova? Poslední dobou hraje velmi dobře.

V kabině před utkáním jsme se na zápas soustředili. Moc se nevtipkovalo, každý byl uzavřený sám do sebe. To znamená, že nám na výsledku záleželo a zbytečně jsme se nerozptylovali. Poslední dobou se daří i nám a Benešov jsme chtěli, samozřejmě, porazit a získat tři body.

V poslední třetině se hra trochu přiostřila, alespoň z pohledu hlavního rozhodčího.

Nebylo to tak hrozné. Nevím, co se přesně kolem desáté minuty přihodilo, ale nebylo to nic hrozného. My jsme už chtěli udržet pro nás příznivý stav a soustředili jsme se na to, aby soupeř neměl moc příležitostí ke střelbě na branku. Honza Šembera nebyl rozchytaný a mohlo se stát cokoliv. Výsledek jsme ale udrželi a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

A co únava. Není už toho hokeje moc?

Samozřejmě. Sezóna je dlouhá. Já ještě trénuji v Berouně a s trenérem jsem domluvený, že zajedu i do Litoměřic. Teď se hrálo ještě na Kobře a v sobotu nás čeká další zápas v Sokolově. Musíme vydržet. Pokud se dostaneme do play-off, čekají nás další zápasy.

Do Sokolova se jede pro vítězství?

Budeme se snažit. Máme teď dlouhou šňůru výher a tři body potřebujeme. Ale žádný soupeř není lehký. Nevím, jak hráli soupeři kolem nás v tabulce, ale my se potřebujeme dostat ještě výše.