30. 12. 2019 | Filip Hulín

Navrátilec Helt: Dobrý zápas, ale nezvládli jsme konec

Stadion v posledním utkání kalendářního roku nestačil na domácím ledě na chomutovské Piráty, kterým podlehl po prodloužení. Letos poprvé se objevil v kališnickém dresu Filip Helt, jenž hned zaznamenal asistenci u gólu Petera Jánského. ,,Chomutov šel střídat a mně se otevřela pravá strana, tak jsem si počkal na puk od Honzy Strejčka, poté jsem viděl rozjetého Petera Jánského, jemu jsem to tam prostrčil a on z nájezdu dal gól,“ popsal svou trefu útočník. Zápas podle něj byl vyrovnaný. Prohra tak všechny kališníky hodně mrzela.

V posledním zápase v tomto kalendářním roce jste narazili na Chomutov. Jaký to byl zápas?

Myslím si, že od nás to nebyl špatný výkon, většinu času jsme dodržovali to, co jsme si řekli. Je škoda, že pokaždé když jsme dali gól a dostali správný impuls, tak jsme vzápětí inkasovali, což se stává, to je prostě hokej. Byl to dobrý zápas, ale bohužel jsme nezvládli konec.

Pirátům se v posledních zápasech hodně daří. S čím jste do zápasu vstupovali?

Chomutov je dobrý tým, mají kvalitní hráče, takže nám bylo jasné, že se nebude jednat o lehké utkání. My jsme vstoupili do utkání s tím, že budeme hrát aktivní hokej a budeme se soustředit pouze na náš výkon, což si myslím, že jsme v rámci možností splnili.

V první třetině se hrál aktivní hokej s šancemi na obou stranách, první gól ale dali hosté. Čím to?

My jsme měli několik šancí, oni také, a navíc dali gól. To se stává, udělali jsme nějaké chyby, které oni potrestali, celý zápas nás držel i brankář, který jim chytil hodně šancí. Byl to hokej nahoru dolů, oba týmy měly své šance.

Tolik času strávil na ledě Filip Helt při vlastním oslabení.
Po druhé třetině jste šli do kabin s jednobrankovou ztrátou. Jaké byly pokyny směřující do poslední části hry?

Řekli jsme si, že hrajeme dobře, že to vypadá z naší strany lépe než v předchozích zápasech. Měli jsme pořád hlavy nahoře a věřili jsme si, že to zlomíme.

Dokázal jste svou přihrávkou vyslat do šance Petera Jánského, jenž skóroval. Jak se situace zrodila?

Chomutov šel střídat a mně se otevřela pravá strana, tak jsem si počkal na puk od Honzy Strejčka, poté jsem viděl rozjetého Petera Jánského, kterému jsem to tam prostrčil a on z nájezdu dal gól.

Dvakrát jste dokázali vyrovnat, soupeř ale během několika desítek sekund vždy odpověděl. Bylo to euforií po vašem vstřeleném gólu?

Těžko říct, občas se to stává. Oni hned po našem gólu zatlačili a dvakrát jim to vyšlo, což je smůla.

Letos poprvé ses objevil v kališnickém dresu. Jak se "upekl" tvůj přesun do Litoměřic?

V Litvínově je nyní v útoku docela přetlak a já jsem neodehrál poslední dva zápasy úplně ideálně, tak jsem se dostal mimo sestavu. Jsem rád, že jsem dostal možnost si zahrát v Litoměřicích, protože to zde znám a jsem tu třetí rok. Znám tu kluky a trenéry, je tu super parta.

V zápase s Piráty sis zahrál ve formaci s Martinem Havelkou a Peterem Jánským. Jak se ti s nimi hrálo?

S Martinem Havelkou jsem hrál už v mládeži a jsem rád, že jsem dostal tu šanci vedle nich. K Peteru Jánskému jsem dlouho vzhlížel, když jsem byl malý. Myslím si, že nám to docela sedlo, jsem spokojený, jak jsme jako lajna zápas odehráli.