25. 1. 2020 | Hana Kubatková

Navrátilec Beran: Jsem zpět a budu se snažit týmu pomoct

Kališníkům se nedařilo ani v 15. kole skupiny o pořadí play-off, v němž na domácím ledě padli se Vsetínem 2:6. Do zápasu zasáhl i Matěj Beran, který se vrátil do dresu Stadionu z extraligových Pardubic a na své konto hned zapsal jednu branku. „Byl to víceméně náhodný gól, ale jsem za něj rád,“ řekl.

Litoměřickým hráčům se nedaří přetrhnout sérii neúspěšných utkání a už čtyři utkání nezískali ani bod. Vsetínští hokejisté se prosadili hned v první minutě utkání, ale finský střelec Korkiakoski po necelých osmi minutách odpověděl vyrovnáním. Po dvou rychlých gólech, které Litoměřice inkasovaly, umístil puk do soupeřovy brány navrátilec Beran, jenž tak náskok Vsetína snížil.

Ale i přes snahu domácích putovaly tři body na Valašsko. „Utkání se nám nevydařilo. Ze šesti gólů, které se soupeřům podařilo vstřelit, jsme jim naší hrou darovali asi čtyři a úplně zbytečnými chybami jim umožnili takový náskok," zhodnotil zápas staronový útočník.

Šestadvacetiletý útočník se vrátil z extraligových Pardubic, do jejichž kádru se v polovině listopadu probojoval a odehrál v jejich dresu 18 utkání. „Moc zápasů jsme tam nevyhráli, ale beru to pozitivně a vážím si toho, že jsem byl znovu v extralize. Teď jsem zpět a budu se snažit týmu pomoct. Jsem rád, že jsem zase tady,“ vyjádřil se ke svému působení.

Takový čas strávil Matěj Beran na ledě po návratu do Litoměřic.

V čase 15:16 se mu podařilo překonat vsetínského Bláhu a připsat si tak hned po návratu cenný bod. Jak gólová situace vypadala? „Bylo to v přesilovce. Jíška (Josef Jícha) mi dobře nahrál a já jsem to chtěl hodit do brány. Nakonec se mi to tam podařilo nějak dostat. Byl to víceméně náhodný gól, ale jsem za něj rád. Nicméně šancí bylo dost a měl jsem jich proměnit mnohem víc,“ uvedl autor jedné z branek.

Oproti minulému zápasu Stadionu, v němž do Kalich Areny přijela pražská Slavia, bylo utkání v počtu střel poměrně vyrovnané. Přesto ale Litoměřičtí dokázali vstřelit Vsetínu pouhé dvě branky v první periodě a dál už se jim prosadit nepodařilo.

„Neproměnili jsme nějaké naše šance, ale na druhou stranu soupeř měl těch gólových mnohem víc. Nedařilo se nám dostávat tolik do pásma a měli jsme sice mnoho příležitostí, ale plno z nich nebylo gólových,“ vyjádřil se útočník k problému v zakončení.

Následující utkání čeká v pondělí kališníky s Porubou, jež se nachází v tabulce o dvě příčky níž než Stadion. Litoměřičtí hráči vyrazí s cílem přivézt domů tři body. „Musíme se připravit tak, abychom vyhráli. Uvidíme, co trenéři vymyslí, ale je to hlavně o nás hráčích. Něco jsme si k tomu řekli a musíme tam vyhrát za tři body, proto tam jedeme,“ uzavřel Beran.