15. 10. 2009 | Jan Luňáček

Nastoupili jsme jako mistři světa, konstatuje obránce Vladimír Kolbaba

Zápas s Děčínem byl ke konci utkání při tlaku hostů hodně náročný na přetíženou obranu. Domácí Stadion se ale ubránil a vybojoval tři důležité mistrovské body. Jedním z pilířů zadních řad je již tradičně obránce s číslem 13, Vladimír Kolbaba.

Vláďo, můžeme požádat o zhodnocení dnešního zápasu?

Začali jsme opět po našem stylu. Před každým zápasem se upozorňujeme na to, že musíme začít lépe, více se soustředit a opět jsme nastoupili jako mistři světa a dostali jsme ve dvanácté vteřině branku. Vždycky nám to trošku trvá, než se nám ten náš vlak rozjede. Na ty naše začátky zápasu se upozorňujeme i na trénincích, ale stále je to stejné.

Ale váš výkon ve druhé třetině gradoval. Za vedení 4:1 už diváci doufali v jasné vítězství.

To je pravda. Podařilo se nám rychle vyrovnat a pak vstřelit tři branky během šesti minut. Za tohoto stavu jsme ale začali hrát „hurá“ hokej. Místo, abychom navyšovali vedení, tak jsme přestali bruslit, přestali jsme si zodpovědně nahrávat. Na začátku třetí třetiny jsme šli zbytečně a i nešťastně do oslabení, když jsme dvakrát vyhodili puk za mantinel. A nastalo drama. Soupeři se podařilo snížit.

Neměli jste za stavu 4:3 obavu o výsledek?

Já budu teď mluvit za sebe. Já jsem se v posledních pěti minutách opravdu o výsledek obával. Byla by to škoda. A když jsme byli vyloučeni ještě patnáct vteřin před koncem a soupeř hrál v šesti, mohlo se stát cokoliv. Měli šanci na vyrovnání, ale Martin Volke to skvěle vychytal, takže nakonec tři body doma. Zaplať pánbůh.

Jaký je tvůj osobní pocit z dnešního zápasu? Hrál si v pohodě?

Byly tam nějaké chybičky, to vím moc dobře. Já jsem měl lepší pocit po zápase proti Klatovům, i když jsme ho prohráli.

Dnes jste nehráli špatný hokej, ale zbytečně se konec zápasu dramatizuje. Děláte to snad pro diváky? :)

Ne, to určitě ne. Nechceme, aby si soupeř říkal, že se do Lovosic dá jezdit pro body. Chceme, aby si myslel, že se tu dají maximálně dvě, tři branky a že to budou mít těžké. Ale my hrajeme padesát minut na jeden gól, a pak si tam necháme nasypat dvě, tři branky a ze zápasu je drama. To určitě nechceme.

Teď vás čeká zápas v Roudnici. Předpokládáme, že jste si v kabině řekli, že pojedete pro tři body.

To bylo už dané poté, co jsme prohráli s Klatovama. Teď je nutné uhrát šest bodů. Musíme se na zápas připravit a nic nepodcenit. Určitě to nebude vůbec lehké a soupeře nepodceňujeme. Mají tam nové hráče z Mělníka, to dobře víme. Přesto, jako vždy, chceme z venku přivézt tři body.