15. 12. 2008 | Jan Luňáček

Našim kvalitním výkonem jsme to dnes zvládli, konstatuje Jiří Svoboda mladší

Nejlepším hráčem v utkání proti vedoucímu Milevsku byl vyhlášen útočník Jiří Svoboda mladší. I když se nepodílel gólově na vítězství domácího celku, patříl v útočné třetině k těm nejvíce nebezpečným. Byl požádán o zhodnocení zápasu z pohledu hráče na ledové ploše.

Jirko, jaký máš osobní pocit z dnešního zápasu.

Hlavní je, že jsme vyhráli, že jsme se důstojně rozloučili z Průvan arénou. Teď nás čekají těžké zápasy na ledě soupeřů v Klášterci nad Ohří a v Kolíně. Tam to bude určitě hodně těžký. Dnes jsme si zvedli sebevědomí a získali potřebné body.

Myslíš si, že se v Lovosicích dá navázat na poslední dobré výkony, které jste podávali v Průvan aréně ?

Já si myslím, že určitě. Už jsme tam prodělali letní přípravu, zvykli jsme si. Neměl by to být problém, je to kousek od Litoměřic a já doufám, že se tam lidi dostanou a přijedou fandit. Vedení pro fanoušky něco připravuje a já doufám, že spojení týmu s fanoušky bude fungovat i nadále.

Z pohledu diváka na tribunách nebylo patrné, že spolu hrají týmy z odlišného postavení v tabulce.

Já si myslím, že druhá liga je hodně vyrovnaná a že není velký rozdíl mezi týmy. Spíše je rozdíl v tom, že týmy z čela tabulky umí stoprocentně využívat chyby soupeřů. My jsme dnes ty chyby Milevsku nenabídli, oni tudíž neměli co využít.

Vyhrálo se na nájezdy, atmosféra byla dobrá. Celkový dojem ze zápasu byl také dobrý.

Jo, jo, to je pravda. Lepší rozloučení jsme si raději ani nepředstavovali. My jsme se báli, aby se Milevsku nepodařilo vstřelit rychlé góly a aby z toho pak nebyla nějaká blamáž. To se, bohudík, nepotvrdilo a našim kvalitním výkonem jsme to nějak zvládli. Body zůstaly doma.