29. 10. 2009 | Jan Luňáček

Naše druhá liga se nemá za co stydět, říká Kurt Kauschitz

Před zápasem proti Sokolovu se objevil v domácím týmu Stadionu odchovanec litoměřického hokeje Kurt Kauschitz, který se vrátil domů ze svého působení v rakouském Salzburku. Již ve svém druhém mistrovském zápase proti České Lípě vstřelil branku a naznačil tím, že by mohl být platnou posilou útočných řad. Litoměřický tým opět posílil a Kurt se určitě záhy stane postrachem soupeřových brankářů.

Jak se cítíš na ledě po svém návratu do rodných Litoměřic?

Jak se cítím? Zatím jsem odehrál jeden zápas proti Sokolovu a dnes proti Lípě. Ten první nebyl moc dobrý, potřeboval jsem si zvyknout na novou soutěž a na všechno kolem. Dnešní zápas byl už určitě lepší a jsem moc rád, že jsme vyhráli. Uvidíme, jak to půjde dál.

Dnes jsi už vstřelil svou první branku. Fanoušci doufají, že v tom budeš pokračovat.

Samozřejmě, od toho jsem tady. Nevrátil jsem se kvůli tomu, abych tu seděl na lavičce nebo na trestné lavici. Dnes jsem si dal svůj první gól a doufám, že tam ještě něco spadne a já tak pomůžu mančaftu.

Bylo těžké se adaptovat na jiný způsob hokeje, nebo byl styl hry v Rakousku podobný?

Styl hry byl trošku jiný. Bylo to jiné co se týče hry ve středním pásmu, nebo při řešení určitých herních situací, ale myslím si, že jsem si po dvou zápasech trošku zvykl a že můj výkon bude takový, jaký by měl být.

Jak bys zhodnotil úroveň druhé ligy doma a soutěž, kterou jsi hrál v Rakousku?

Já si myslím, že domácí druhá liga je dobrou soutěží, ale objektivně řečeno byla soutěž v Rakousku o trochu výše. Naše druhá liga se však nemá za co stydět.

Jak tě přijali v kabině spoluhráči? Znáš se s nimi?

Já se s klukama z Litoměřic znám. Neznám pouze ty, kteří přišli do týmu před letošní sezónou. S některými kluky z Litoměřic jsem na zimáku vyrůstal, mám za sebou několik tréninků i s ostatními a myslím si, že v kabině nebudu mít s nikým problém. Já jsem totiž v Litoměřicích trénoval po sezóně v Rakousku, protože tam skončila sezóna dříve.

Nelituješ toho, že jsi ze svého působiště v Salzburku odešel?

Já jsem se rozhodl sám, že odejdu. A jediné, co přicházelo v úvahu, byly Litoměřice. Nikam jinam jsem v Čechách nechtěl. Do konce sezóny budu hrát určitě v Litoměřicích, a pak se uvidí. Teď jsem rád, že jsem tady a že jsem s týmem už podruhé vyhrál.

Co zimní stadion v Litoměřicích? Poznal jsi ho?

Nedávno jsem jel kolem a říkal jsem si: "Kde to jsem?" Od té doby jsem kolem stavby jel asi dvakrát a líbí se mi to. Kluci říkali, že i vevnitř je to pěkné, já jsem to ale neviděl. Těším se ,jako i ostatní, až si na novém zimáku zahraju. Další sezóna už bude v nové aréně, a to je dobře.

Děkujeme za rozhovor a jménem litoměřických fanoušků ti přejeme mnoho sportovních úspěchů.

Já také děkuju.