13. 10. 2009 | Michal Sabó

Napravit zaváhání bude moci Stadion proti Děčínu

Litoměřičtí se chystají na další atraktivní utkání. Tentokrát je na programu regionální derby proti rivalovi z Děčína. Půjde o souboj šestého se sedmým mužstvem tabulky, a tak lze očekávat tvrdý souboj o cenné body. Utkání začne na lovosickém zimním stadionu ve středu 14.10. v 18:00 a připraven pro vás bude rovněž podrobný on-line přenos.

Pro Stadion bude derby s Děčínem důležité pro odčinění nedávné porážky z minulého kola. V utkání plném zmařených šancí, vyloučení a nevybíravých zákroků totiž podlehl svému soupeři ze západu Čech v poměru 4:6. Šance na postup do čela skupiny se tak Litoměřicím rozplynuly před očima. Zbylo jim pouze doufat, že své nešťastné vystoupení nahradí v dalším kole plným bodovým ziskem a hlavně lepším výkonem ve všech aspektech hry. S Klatovy nebyla ideální hra zejména v přesilových hrách, kdy nepotrestána zůstala dokonce početní převaha trvající plných pět minut. Západočeši nabídli Stadionu tuto výhodu po krvavém zranění domácího Davida Myšíka, který do dalšího utkání zřejmě nezasáhne.

Ani Děčínu se v poslední době příliš nevede tak, jak by si jeho hráči představovali. Minulý duel na domácím ledě proti Mostu byl již čtvrtou porážkou v letošní sezóně a Severočeši inkasovali dokonce osmkrát. O pár dní dříve rovněž ztratili tři body. S Řisuty jim vítězství proklouzlo mezi prsty v poslední minutě základní hrací doby. S produktivitou na tom Děčínští také nejsou nijak valně. Se vstřelenými brankami se krčí u dna skupiny Západ.

Fanouškům Litoměřic nezbývá než doufat, že si jejich děčínští rivalové počkají se svým procitnutím z nevýrazných výsledků ještě alespoň jedno utkání. Současně držme společně palce hráčům Stadionu v cestě za dalšími výhrami po předchozím výpadku. Pokud se na jejich stranu opět přikloní potřebné štěstí a začne vše vycházet podle plánu, pak budou na dobré cestě na další vítěznou vlnu. Duel s Děčínem začíná na lovosickém zimním stadionu ve středu 14.10. v 18:00.