30. 7. 2015 | Vojtěch Martinek

Náhled do kádrů prvoligových soupeřů, díl druhý

Léto před sezónou 2015/16 se pro Litoměřice zatím nese ve znamení změn. Z klubu odešel kanonýr Vítězslav Bílek a kapitán Martin Novák, kterého jsme v dresu Stadionu mohli pozorovat posledních sedm sezón. Po třech letech byla ukončena oficiální spolupráce s týmem pražské Sparty, který posléze vystřídal klub Mountfield HK. Nový trenér Jiří Kučera se ujal A-týmu po odchodu Jiřího Doležala. Stadion však není jediným týmem, ve kterém se udály zásadní změny. Připravili jsme proto pro vás přehled změn v táborech našich prvoligových soupeřů.

HC Benátky nad Jizerou: změna trenéra, rozvinutí spolupráce s extraligovými kluby

Hokejový klub ze středních Čech bude od začátku nové sezóny rozvíjet svou spolupráci s extraligovými kluby. V řadách celku z Benátek tak nenalezneme pouze hráče Bílých tygrů z Liberce, jak tomu bylo zvykem v předchozích sezónách, ale nově budeme vídat v řadách týmu i hráče z Mladé Boleslavi či pražské Sparty. Na lavičce Benátek také budeme od začátku sezóny vídat novou tvář – dosavadního trenéra Milana Černého nahradí bývalý trenér Havlíčkova Brodu, Chomutova a Kladna Jiří Čelanský. Velký otazník zatím visí nad benátskou brankou. Do role brankářské jedničky by se v příští sezóně snad měl postavit ostřílený Marek Schwarz, případně osmnáctiletý nováček Aleš Stezka. To jsou ale pouze spekulace a je možné, že Benátky před začátkem sezóny získají do brány novou posilu.

HC Most: nové trenérské duo, soupiska záhadou

Václav Badouček podruhé končí na lavičce prvoligového Mostu. Jeho pozici obsadí po dobu příští sezóny trenérské duo Jan Zachrla – Josef Řeháček. Řeháček v minulé sezóně trénoval druholigové Vrchlabí a předtím ještě tehdy prvoligový Písek. Jan Zachrla má zkušenosti ze Lva Praha, kde pracoval jednu sezónu jako videotrenér. Soupiska Mostu je jako každou sezónu velkou záhadou – zatím na ní oficiálně figurují pouze dvě jména, a to veterán Jan Alinč a litoměřickým fanouškům dobře známý Adam Chlapík.

HC Dukla Jihlava: do sezóny bez Čachotského

Dukla se většinu minulé sezóny pohybovala mezi pátým a osmým místem, avšak série devíti vyhraných utkání v řadě katapultovala jihlavské hokejisty až na čtvrté místo. Dobrou formu si svěřenci trenéra Petra Vlka přenesli i do play-off, kde v sedmi zápasech udolali Kladno. Na vítěze základní části z Chomutova jim sice síly nestačili, avšak i přes nezdar v semifinále překonala Jihlava očekávání většiny fanoušků. Velký podíl na úspěchu Dukly v minulé sezóně nesl forward Tomáš Čachotský, který však odchází na roční hostování do extraligového Zlína. Kromě odchodu Čachotského tým z Vysočiny moc změn nezaregistroval. S týmem pokračuje například brankář Lukáš Sáblík nebo útočníci Marek Melenovský, Michal Důras a Michal Diviš. Na hostování do Olomouce odchází Adam Zeman.

SK Horácká Slavia Třebíč: prospěšná spolupráce s Kometou Brno

Horácká Slavia bojovala v první čtvrtině soutěže o první místo spolu s celky Chomutova a Litoměřic. Nakonec se však většinu sezóny držela mezi pátým a třetím místem, na kterém také sezónu zakončila. V play-off se dostala až do semifinále, kde jí však na rozjetý celek z Budějovic nestačily síly. Za kvalitní sezónu vděčí Třebíč právě spolupráci s Kometou Brno, odkud pochází velká část její soupisky. Spolupracovat spolu budou oba kluby i v nadcházející sezóně. V týmu mimo jiné také opět uvidíme útočníky Romana Erata a Jana Wasserbauera. Nejnovější posilou v řadách Třebíče se stal útočník Petr Plodna, který do týmu přichází na roční hostování z druholigového Havlíčkova Brodu. V týmu naopak končí Jakub Čuřík a Lukáš Havel.

SK Kadaň: prodej licence se nekoná

S závěrečnou sirénou sezóny 2014/15 se z více či méně důvěryhodných zdrojů objevovaly na internetu zprávy o jednání o prodeji prvoligové licence ze severočeské Kadaně do slezského Frýdku-Místku. Budoucnost hokeje v Kadani nebyla až do nedávna vůbec jistá, avšak nyní již víme, že jednoho z našich severočeských rivalů v Kalich aréně přivítáme i v následující sezóně. Kadaň by měla i nadále spolupracovat s chomutovskými Piráty. V červnu ohlásila organizace i první posily ve formě obránců Kamila Charouska a Petra Macháčka, kteří by měli vyplnit díru po bývalém kapitánovi Aleši Pavlasovi. Ten bude od příští sezóny oblékat oranžovo-modrý dres litoměřického Stadionu. Dále se v Kadani poprvé představí útočník Martin Trochta, který na sever Čech míří ze Slovenska.