20. 3. 2009 | Jan Luňáček

Na ledě bylo dvacet kluků, kteří bojovali - hrdě říká kapitán Vlasta Patzenhauer

Postup mezi posledních osm týmů druhé ligy skupiny Západ. Takto vysoké cíle si ani hokejisté Stadionu před začátkem sezóny nekladli. Tým s Kalichem na prsou vede jako kapitán zkušený hokejový harcovník Vlasta Patzenhauer. Jak viděl utkání proti favoritům z Písku?

Není to úžasný pocit, když série dopadla tímto způsobem?

No, nenazval bych to až tak, ale je to příjemný. Nečekali jsme to a abych řekl pravdu, myslel jsme si, že to bude ještě horší než v Písku. Dvě třetiny jsme nehráli až tak dobře, ale do utkání jsme šli s taktikou vyčkávat. Věděli jsme, že zápas může rozhodnout jeden gól. Na nás nebyl vyvíjen až tak velký tlak jak na soupeře. Oni měli podmínku od sponzorů, že musí postoupit dál, my ne. Tak jsme jim dali druhýho góla a pak už to bylo dobrý.

Na tribunách se mluví o tomto utkání jako o zápase jednoho muže. Útočníka Vlasty Patzenhauera. Oceňován je také výkon brankáře Martina Volkeho. Ty jsi v obou zápasech vstřelil rozhodující branky.

Takhle to určitě není. Pravdou je, že jsme měli na naší straně opravdu výtečného brankáře, a to možná rozhodlo. Dobrý brankář je základem úspěchu a Volkič zachytal famózně. A že já jsem dal zrovna ty góly? Je to o štěstí a mohlo to tam padnou i někomu jinému. Ale na ledě bylo dvacet kluků, kteří bojovali. Někdo musí odnést tu černou práci. Já mám za úkol střílet ty branky. Někteří jsou na ledě od toho, abychom nedostali góla. Ale vítězství je zásluhou úplně všech.

Jako kapitán jsi vedl tým odhodlaně proti soupeři, který byl favoritem.

Nám se teď nepovedly poslední tři zápasy. Možná to bylo i dobře, protože jsme spadli zpátky na zem. Netvrdím, že jsme byli v oblacích, ale člověk si po sedmi vyhraných zápasem více věří, míň brání a hraje laxněji. My víme, že proti Písku můžeme vyhrát jen tak dva - jedna, tři – dva, ale ne šest - čtyři. Na to nemáme. Dnes jsme prostě hráli více zodpovědněji než v těch prohraných zápasech.

Poslední otázka. Jak se bude dnes usínat? Co únava?

Únava je už veliká. Možná to bylo i v zápase vidět. Zpočátku jsme těžko tahali nohy. Ale euforie po vítězství všechno přehluší a usínat se bude určitě dobře.