23. 8. 2017 | Vít Trubička

Na kališníky čeká odveta proti Benátkám

Po těsné prohře s ústeckým Slovanem se Stadion vydá k dalšímu venkovnímu utkání. Jeho soupeřem budou středočeské Benátky nad Jizerou, proti nímž již v přípravě nastoupil. Předchozí duel byl velmi bojovný a oba týmy držely hru až do posledního dechu. Až v prodloužení strhl vedení na svou stranu benátecký Kryštof Hrabík. Litoměřičtí hokejisté tedy mají svému soupeři co oplácet.

Dosavadní průběh soupeřovy letní přípravy

Od posledního vzájemného utkání odehrály Benátky pětici přípravných zápasů. Všechny zvládly vítězně. Prvním poraženým ve vzájemných zápasech byl ústecký Slovan, kterého Středočeši rozstříleli celkovým skóre 6:2. Následně se Benátky představily na turnaji v Rakousku, který nakonec ovládly. Proti nim zde nastoupil německý EV Landshut, švýcarský EVZ Academy a rezervní tým rakouského Red Bullu Salzburg. Všechny tyto zápasy Benátky ovládly výraznějším rozdílem. Poslední zápas odehrála farma Bílých Tygrů na ledě kadaňských Trhačů. Ani těm nedala šanci a znovu zvítězila, tentokráte 3:2.

Vývoj přípravy Litoměřic

Hráči Litoměřic již odehráli pět přípravných duelu, z nichž pouze jeden dokázali zakončit vítězně, kdy doma rozstříleli omlazený kádr kadaňských Trhačů 3:0. Nikdy však neprohráli více jak o dvě branky a kromě prvního střetnutí s Ústí nad Labem alespoň dvě vstřelili. Nejvýraznější rozdíl zaznamenali kališníci v Karlových Varech, s nimiž prohráli 2:4. V obou duelech s ústeckým Slovanem ztráceli pouze jednou vstřelenou brankou – 0:1 a 3:4. Nejvyrovnanější byl pro litoměřické hokejisty první duel právě proti Benátkám, kterým podlehli až v prodloužení. Dále na hráče Stadionu ještě čeká venkovní odveta proti kadaňským Trhačům a generálka na nový ročník WSM Ligy proti druholigovým Klatovům.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Předchozí vzájemný zápas

10.8.2017: HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 3:4 pp.
Branky a nahrávky: 24. Hanták (Dvořák), 56. Miškář (Zajan), 58. Hanták (Pilař) – 5. Chrtek (Dlouhý), 8. Veselý (Bělohorský), 36. Psota (Hrabík), 63. Hrabík (Psota, Kolmann)
Počet vyloučení: 4:7
Počet využití: 0:1
Počet diváků: 220
Sestava Stadionu: Klouček – Jebavý (C), Jandus, Šesták, Smetana, Havránek, Strejček, Málek – Pilař (A), Hanták (A), Dvořák – Zajan, Miškář, Řehoř – Kulda, Komárek, Pšenička – Jirásek, Kmošek, Sýkora – Havelka.
Sestava Benátek: Stezka– Kolmann (A), Husa, Bednář, Havlín, Maier, Jandejsek – Dlouhý (C), Chrtek, Hrníčko – Psota, Hrabík, Teplý – Bělohorský, Veselý, Bittner – Nezbeda, Šír, Průžek.
Rozhodčí: Vyštejn, Folk – Votrubec, Ševic