8. 12. 2011 | Michal Sabó

Myslím, že výsledek je zasloužený, říká Ladislav Slížek po výhře nad Jihlavou

Litoměřičtí dokázali navázat na výhru nad Berounem a doma si poradili s Duklou. Stadion se zvedl po předchozí sérii nezdarů a opět sbírá body. Ladislav Slížek poskytl po utkání s Jihlavou krátké hodnocení. Přidal také pohled směrem k příštím zápasům.

Bylo to dnes překvapivé vítězství nad Jihlavou?

Jak se to vezme. Liga je vyrovnaná, pouze Ústí a Chomutov jsou někde jinde. My jsme sice doma s Jihlavou dostali 2:7, bylo to utkání, kdy nám nic nevyšlo, dnes to byl ale vybojovaný zápas a myslím i zasloužené vítězství.

Po první třetině jste vedli 3:1, Jihlava vás ale trochu přehrávala. Byly góly, které jste dali, náhodné nebo otázkou štěstí?

Myslím, že Jihlava přehrává více týmů. My jsme šli do zápasu s tím, že budeme hrát aktivně, nebudeme zatažení. Věděli jsme, že mají šikovné hráče směrem dopředu, brejkové hráče i zkušené beky. To, že jsme dali tři góly, nebylo, myslím, náhodné. V první přesilovce to bylo výborně sehrané, poté tam bylo i trochu štěstí, ale to prostě potřebujeme. Poslední dobou jsme ho neměli, dnes ano a vážili jsme si toho výsledku, který se nám konečně podařil. Hráli jsme pokorně, dobře dozadu. Oni měli samozřejmě nějaké šance, ale myslím, že výsledek je zasloužený.

Ve třetí třetině to vypadalo na to, že Jihlava trochu fyzicky odpadla. Máte tak dobře natrénováno?

Já si nemyslím, že by Jihlava nějak odpadla nebo my byli fyzicky před nimi. Určitě jsme se cítili dobře. Stáhli jsme to na tři formace a tím se i člověk dostane více do tempa. Pokud se prohrává, je to takové křečovité. Nám narostla křídla, takže jsme věděli, že pokud to takto odmakáme až do konce, přinese to úspěch a potvrdilo se to.

Slavíte druhé vítězství za sebou, k příštímu zápasu pojedete do Kadaně. Bude série pokračovat?

To nevím, jestli bude série pokračovat. To si řekneme až v sobotu večer. My ale doufáme, že bude. Každopádně nás ale čekají klíčové zápasy, abychom mohli mít o Vánocích klid. Ta čtyři utkání budou nesmírně důležitá, protože hrajeme s mančafty těsně pod námi. Jedeme do Kadaně, do Šumperku, poté máme doma Třebíč a končíme v Písku. Jestli to zvládneme a bodů bude co nejvíce, tak to bude jen dobře.

Osmé místo o Vánocích je tedy reálné?

Snad ano. Bylo by to fajn. Ta čtyři utkání prostě musíme zvládnout a uvidíme, jak to bude.