30. 9. 2010 | Jan Luňáček

Myslím si, že nehrajeme špatný hokej, říká Martin Volke

Brankářská jednička litoměřického Stadionu opět podala proti Rebelům z Havlíčkova Brodu i přes tři obdržené branky výborný výkon. Martin Volke v Litoměřicích tráví již svou třetí sezonu a litoměřičtí příznivci ledního hokeje si ani neumí představit, že by mezi třemi tyčemi nestál zrovna on. Dostal proto možnost jako první z týmu v letošní prvoligové sezoně zhodnotit druhý domácí zápas Stadionu v Kalich Areně.

Martine, druhý zápas před domácím publikem a druhé vítězství. Věřili jste si dnes na soupeře?

Určitě. Chtěli jsme dnes vyhrát, protože musíme doma sbírat body. Pokud přivezeme body z venku, bude to něco navíc, ale doma je to více méně nutnost. Myslím si, že ani dosud jsme nehráli venku špatný hokej, pouze jsme dávali málo branek.

Nepovedené utkání v Třebíči jste určitě hodili za hlavu. Dnes vás ale čekal velice kvalitní soupeř.

Každé utkání začíná za stavu 0:0. V Třebíči jsme se dlouho drželi, ale pak nám to tam začalo padat. Dnes jsme se soustředili na nového soupeře a minulý výsledek už nás nestrašil.

Věřili jste za stavu 4:1, že ten výsledek udržíte?

Já osobně jsem tomu už věřil. Taky si nemůžeme dovolit zklamat domácí fanoušky, kterých chodí poměrně hodně. Takový výsledek se už musí dohrát i za cenu padání do střel a velké bojovnosti. Tři body se musí uhrát za každou cenu.

Neměl jsi dnes pocit, že hrajete dost často v oslabení?

To je pravda, ale některé fauly byly zbytečné a museli jsme to tak vzít. Já si myslím, že dnes pískal rozhodčí na obě strany rozumně. Do budoucna bychom se těch zbytečných faulů měli vyvarovat. Dozadu je to dobré, horší jsou fauly útočné.

Máte odehráno pět kol a docela solidní postavení v tabulce. Spadla z vás už nováčkovská nervozita?

Asi ano. Ale musíme bojovat dál a věřit si na týmy, které na tom budou herně jako my. Asi nemáme šanci na týmy z čela, jako je Chomutov, Ústí nebo Jihlava, ale s ostatními bychom mohli hrát vyrovnaná utkání.

Teď jedete do Berouna, který doma ještě neprohrál.

Beroun dobře brání, mají hru postavenou na skvělé obraně, ale zase nestřílí moc branek. My v Berouně budeme muset hrát také dobře dozadu a vyvarovat se faulů, abychom jim nedali šanci v přesilovkách. Třeba se zadaří a nějaký bod uválčíme.