4. 12. 2019 | Kateřina Kubatková

Musíme si dávat pozor na vyloučení, říká dorostenec Matyáš Bořil

Kališníci po dvou vyhraných utkáních nad Plzní "B" a Děčínem zamířili v 6. kole nadstavby na led Karlových Varů, kde se utkali s místním "béčkem". Zápas se od počátku nevyvíjel podle litoměřických představ. Už po devíti odehraných vteřinách se poprvé rozvlnila Kühnova síť a Stadion ztrácel. Nakonec podlehl domácím 5:8. "Utkání se už od počátku nevyvíjelo podle našich představ," přiznal Matyáš Bořil.

Po dvou výhrách přišla prohra s „B“ týmem Karlových Varů, jak bys zhodnotil tento duel?

Zápasu je určitě škoda, bohužel se nevyvinul podle našich představ. Myslím, že na soupeře jsme stačili.

Matyáš Bořil v předchozím utkání s Karlovými Vary "B".

Kdy podle tebe přišel zlom v utkání, jenž rozhodl o vašem neúspěchu?

Už v první periodě. Už do začátku jsme nastoupili velice špatně, po devíti vteřinách jsme dostali gól, to nás hodně mrzelo.

V zápase jsi dvakrát skóroval a dvakrát na gól nahrál, mohl bys popsat tyto tvé úspěchy?

U první branky jsem se díky přihrávce od Vasila Ficaje dostal sám před protihráčovu svatyni a střelou k tyči jsem srovnal stav na 1:1. Při mém druhém gólu jsem po našem tlaku na soupeřovu obranu ujel do samostatného úniku, který jsem proměnil forhendovým blafákem a snížil na 3:7.

Západočeši využili polovinu svých přesilovek, kališníci ani jednu. Byl to podstatný faktor? Bude v dalších střetnutích důležité dávat si pozor na vyloučení?

Využívání početních výhod je obecně v hokeji velmi rozhodující a právě počet nevyužitých přesilovek a ubráněných oslabení byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme nakonec v Karlových Varech nevyhráli. Pro příště si musíme dávat velký pozor na zbytečná vyloučení.

Takto vypadal poměr střel na branku z pohledu Stadionu.

V tabulce Stadion zaujímá čtvrtou příčku s jednobodovým náskokem na Plzeň „B“ a tříbodovou ztrátou na "béčko" Litvínova. Jak zhodnotit prozatímní průběh nadstavbové části?

Kdyby měla nadstavba dnes skončit, postupovali bychom do další části soutěže, což je samozřejmě skvělé a budeme se snažit ze všech sil tuto pozici udržet.

Co zlepšit do příštích střetnutí? Kde si myslíte, že máte „mezery“?

Určitě musíme zapracovat na přípravě na zápas, a to jak fyzické v podobě lepší rozcvičky, tak i psychické v kabině.

Další souboj vás čeká 7. 12. proti Čertům z Ostrova. Co říct k tomuto týmu? Ačkoliv jste se s tímto celkem v nadstavbě ještě neutkali, jste jasnými favority. Bude podstatné si to nepřipustit?

Protivník bude mít určitě své kvality a bude velmi důležité tento duel nepodcenit a důkladně se na něj připravit po všech stránkách.