20. 8. 2020 | Kateřina Kubatková

Musíme se soustředit celý zápas, velí mladík Hašek

Ve druhém přípravném utkání dokázal Petr Hašek vstřelit jeden gól. Ačkoliv Stadion zvítězil nad Trhači poměrem 6:3, nebyl jeho výkon stoprocentní. „Musíme se soustředit celých šedesát minut. Dál bych řekl, že bychom měli vylepšit koncovku. Proti Kadani jsme promrhali hodně velkých šancí, a to by se nám mohlo v dalších kláních vymstít," hlásí mladý útočník.

Odehrál jsi obě střetnutí dosavadní přípravy, jak bys okomentoval své dosavadní výkony?

Určitě jsem na sobě ze začátku pociťoval důsledky dlouhé pauzy, ale řekl bych, že jsem se docela rychle dostal do tempa a s mým vystupováním na ledě jsem poměrně spokojený.

Jak hodnotíš druhé přípravné utkání proti Trhačům?

Myslím, že do zápasu jsme vstoupili výborně. Rychle jsme vstřelili góly, ale poté jsme polevili a nepodávali jsme stoprocentní výkon. Po druhé třetině jsme to probrali v kabině a třetí část podle mě vypadala docela dobře.

Podařilo se ti jednou překonat hostujícího brankáře, jak vypadala celá akce ze tvého pohledu?

Zrovna jsem vlezl na led, kluci jeli na křídle do útoku. Já jsem přijel ve druhé vlně, dostal jsem nahrávku od Filipa Koffera a poslal kotouč pod víko Běhulovy klece. Podle mého názoru jsme to s kluky sehráli parádně.

6:7
Takový byl poměr vyloučení v utkání s kadaňskými Trhači.

Na čem si myslíš, že je potřeba zapracovat do příštích utkání?

Rozhodně na koncentraci. Musíme se soustředit celých šedesát minut. Dále bych řekl, že bychom měli vylepšit koncovky. Proti Kadani jsme promrhali hodně velkých šancí, a to by se nám mohlo v dalších kláních vymstít. Určitě musíme makat celý zápas a nepolevovat. Oba souboje jsme sice vyhráli, ale nesmíme usnout na vavřínech.

Kadaňským jste vsítili jednu branku v přesilovce a dvě ve vlastních oslabeních, co říkáš na tuto bilanci?

Určitě je to pozitivní, když tyto situace netrénujeme dlouho a jsme v nich takto úspěšní. Ale doufám, že se komunikace na ledě v těchto situacích bude v dalším průběhu ještě zlepšovat.

Ve druhém přípravném duelu jste se dokázali prosadit celkem šestkrát, jste od utkání se Slavií víc sehraní?

Samozřejmě, že souhra je jedním faktorem. Druhým bylo asi i štěstí, protože některé góly padly z brankové čáry a z jiných nevýhodných pozic. Soupeře jsme porazili, a to je podstatné a povzbuzující.

Jak jsi se těšil na led a na první přípravné souboje? Co pro tebe bylo nejtěžší na vstupu do zápasového kolotoče?

Nemohl jsem se jich dočkat. Ta pauza byla opravdu hodně dlouhá a řekl bych, že jsme to pocítili všichni. Nejhůře jsem na tom s fyzickou kondicí, jsme na počátku přípravy a udržet se celou hru v tempu je pro mě prozatím docela náročné, časem moje výkonnost jistě bude stoupat.

V týmu jsi nováčkem, jak vycházíš se spoluhráči?

Jsme teprve na začátku přípravy, trénujeme spolu necelé dva týdny, takže je brzy na hodnocení souhry na ledě. Máme ovšem skvělou partu, jsem tu moc rád a doufám, že naše výkony se budou zápas od zápasu zlepšovat.