30. 1. 2021 | Filip Hulín

Můj gól? Ani jsem nevěděl, že to tam padlo, říká premiérový střelec Lukáš Pajer

Stadion v rámci 25. kola přivítal konkurenta v boji o play-off Havířov. Kališníci neponechali nic náhodě a po jasném průběhu zvítězili 5:2 a posunuli se na osmou příčku tabulky. Jedním ze střelců byl i Lukáš Pajer, pro kterého to byl navíc první gól mezi muži. ,,Je to skvělé. Popravdě jsem ani nevěděl, že jsem dal gól, protože jsem puk pouze nahodil na branku a mířil na střídačku, protože jsem mlel z posledního. Poté jsem slyšel, že rozhodčí pískl gól, takže jsem byl moc rád,“ popsal své pocity sedmnáctiletý útočník.

Výhra a navíc premiérový gól mezi muži. Jaký je to pocit?

Je to skvělé. Popravdě jsem ani nevěděl, že jsem dal gól, protože jsem puk pouze nahodil na branku a mířil na střídačku, protože jsem mlel z posledního. Poté jsem slyšel, že rozhodčí pískl gól, takže jsem byl moc rád.

Kdy se zápas podle tebe lámal? Bylo to na začátku druhé třetiny, kdy jste odskočili na rozdíl tří branek?

Důležité bylo, že jsme vstřelili první gól, hodně hráli na puku, ubránili jejich tlak ve třetí třetině a následně i chycené trestné střílení.

Jak celkově zápas proti přímému konkurentovi o postup do play-off zhodnotit?

Sehráli jsme dobrý zápas, i když jsme občas měli slabší pasáže, kdy jsme úplně nedodržovali systém. Důležité jsou ale tři body a za to jsme moc rádi.

1+4
Taková je bilance Lukáše Pajera po devíti zápasech v dresu Stadionu.

Ve třetí třetině měl Havířov k dispozici trestné střílení. Jak důležité bylo směrem k dalšímu průběhu utkání?

Bylo by to hned těžší utkání, protože by nás tlačili, chtěli hned vyrovnat a zdramatizovat utkání. Naštěstí to Tomáš Král chytil.

Čtyři domácí utkání, deset bodů. Je to úspěch?

Já si myslím, že ano. Mohlo jich být i více, ale bohužel zápas s Přerovem jsme lacině ztratili v poslední třetině.

Za Stadion jsi odehrál zatím devět utkání. Jak se ti tu celkově líbí?

Je to super. Na to, že jsme mladí hráči, tak dostáváme hodně prostoru a je na nás, jak se s tím popereme. Zkušení spoluhráči nám mladým hodně pomáhají. Samozřejmě je potřeba někdy zvýšit hlas, když se jim něco nelíbí. Zázemí je krásné, všichni se o nás skvěle starají.