Maturita, rybaření, rodina! Jak kališníci tráví volno?

Zveřejněno 20.04.2020 | Martina Kramerová
Po předčasném konci úspěšné sezony si hráči Stadionu užívají zasloužené volno. I když v omezeném režimu. Kvůli epidemii koronaviru v České republice totiž stále platí nouzový stav. I přesto kališníci stíhají spoustu aktivit. Karel Klikorka vyráží na ryby, Jan Škorpík se učí na maturitu a Daniel Voženílek se věnuje především rodině. Všichni ale už pomalu začínají trénovat, aby byli připraveni na příští sezonu.

Epidemie koronaviru předčasně ukončila sezonu a navíc nastavila omezený režim pohybu. Kališníci tak tráví volno před startem přípravy trošku jinak.

„Snažím se cvičit. Taky se docela dost učím vařit. Ale hlavně se připravuju na maturitu," prozradil brankář Jan Škorpík, jak tráví volné dny.

Jiný program naopak zvolil obránce Karel Klikorka. Ten často vyráží k vodě. Už odmala totiž miluje rybaření, a tak si teď při chytání užívá klid a pohodu na místech, kde se své aktivitě může věnovat. „U vody je vždycky hezky a navíc parádní klid. Odpočinu si od všeho a na místě daleko od lidí, kde široko daleko nikdo není," řekl o své zálibě.

Bek Jan Strejček zase výletuje v přírodě. Naposledy se byl podívat, jak vypadají známé Čertovy hlavy na Kokořínsku.

Pro útočníka Daniela Voženílka je posezonní volno časem, kdy se může naplno věnovat rodině. „Volno využívám hlavně k tomu, abych vynahradil čas synovi a partnerce. V sezoně totiž času na rodinu tolik není. Teď už bych se ale zase rád postupně vrátil do koloběhu tréninků. Už mám i individuální plán, takže si jednou denně zatrénuju. Těším se, až tohle všechno skončí a vrátí se to do normálu," přiznal kapitán z uplynulé sezony.

Rodině a tréninku se věnuje i další kališník Patrik Marcel. Nechybí posilování ani jeho oblíbený box. Individuálně se připravuje rovněž Martin Kadlec. Volno si sice představoval jinak, teď má ale zase čas zušlechťovat své bydlení. „Normálně bych byl na dovolené nebo na horách. Jsem ale doma a pracuju na zahradě, kterou se snažím dodělat," řekl nejlepší střelec uplynulé sezony. Na stavbě domu pracuje i František Klejna.

Suché přípravě se věnují i další hráči. Třeba Vojtěch Kropáček, Miroslav Kukla nebo Dominik Sklenář. Ten se připravuje se svým kamarádem, slávistou Milanem Antošem. Ve volném čase dokonce vyrazil darovat krev.

David Vitouch a Michael Gaspar zase vzali kola a vyjeli na projížďku k lomu Velká Amerika. Všichni si tak volno užívají, i když zatím jen v rámci omezených možností.