17. 11. 2019 | Filip Hulín

Martin Kadlec po prohře s Motorem: Nebyl to tak jednoznačný zápas, jak ukazuje výsledek

Stadion ve 22. kole Chance ligy nestačil na domácí půdě na lídra z Českých Budějovic. Útočník Martin Kadlec sice dokázal svému protivníkovi vstřelit dvě branky a přispět k tomu, že se kališníci drželi půl zápasu na dostřel. Ke smutku našlapané arény to však nestačilo. ,,Z mého pohledu si nemyslím, že to byl tak jednoznačný zápas, jak ukazuje výsledek,“ řekl útočník s třináctkou na drese.

V bitvě druhého a prvního celku tabulky jste s Motorem padli o tři góly. Jak byste zápas zhodnotil?

Z mého pohledu si nemyslím, že to byl tak jednoznačný zápas, jak ukazuje výsledek. Přišlo hodně diváků a myslím, že pro ně to musela být atraktivní podívaná. Škoda, že pro nás nedopadla dobře.

Překvapil vás něčím Motor nebo jste na jeho hru byli připraveni?

Nemyslím si, byli jsme na ně připravení velmi dobře, ale bohužel jsme hráli půl zápasu ve čtyřech a soupeř proměnil každou šanci. Pak je těžší se dostat do zápasu, dvakrát jsme je dotáhli, bohužel potřetí a počtvrté se nám to nepovedlo.

Připsal jste si dvě trefy, které vždy dostaly kališníky na dostřel. Jak byste je popsal?

U první trefy to Patrik Marcel skvěle nahodil před bránu, kde jsem stál a tečoval jeho střelu nad beton gólmana. Při druhém gólu mě Michael Gaspar skvěle našel přes celé hřiště a vyslal mě do brejku. Mám rád tyto situace a jsem rád že jsem z toho vstřelil gól.

V posledních zápasech se vám střelecky daří. Co se skrývá za takovou ofenzivní pohodou?

Řekl bych, že hraju celou sezonu stejně, a to se odráží na bodech, hrajeme jako tým dobře, zvládáme těžké zápasy a vyhráváme. Je to týmová práce.

9+12
Takovou bilanci má Martin Kadlec v probíhající sezoně.
Podařilo se vám využít čtyři početní výhody. Myslíte si, že v tomto ohledu konečně přichází zlepšení?

Trošku se proházeli hráči, tak věříme, že se nám v nich začne dařit, protože na začátku sezony nás přesilovky příliš nezdobily, oproti loňsku, kde nás táhly.

Doma jste sice prohráli, ale téměř dvou měsících. Co dělalo z Kalich Areny tak nedobytnou tvrz?

Máme tu skvělé fanoušky, kterých chodí letos opravdu hodně, máme tu celkově příjemné prostředí a hraje se nám tu dobře. Jsme rádi, že si soupeři odtud nevozí moc bodů a snad v tomhle trendu budeme pokračovat.

Utkání přineslo mnoho šarvátek a celkem 81 trestných minut. Bylo tak vyhecované, nebo spíš přišly zbytečné fauly?

Tohle všechno k hokeji patří. Hrál první s druhým týmem, takže je obvyklé, že se tam občas objeví nějaké hity a šarvátky.

V pondělí jedete do Prostějova, ten se překvapivě nachází až na desátém místě. Co se dá od soupeře čekat?

Vyměnili trenéra a mají pár nových hráčů, takže jsme zvědaví, jak na tom budou. S Prostějovem to je vždy útočný hokej, takže si myslím že to bude dobrý zápas a snad přivezeme tři body.