16. 10. 2011 | Jakub Šperk

Martin Belay: "V Litoměřicích jsem spokojený"

Mladý útočník Martin Belay přišel do Litoměřic z Mladé Boleslavi. Patří k tahounům Stadionu, když prozatím přispěl dvěma góly a pěti asistencemi. S Jardou Haškem a Markem Loskotem tak patří k nejproduktivnější útočné formaci Stadionu. To se potvrdilo i v zápase s Mostem, kdy se tato lajna postarala o tři branky. Po utkání jsme se ho zeptali na pár otázek.

Martine, kde jsi začínal s hokejem?

Začínal jsem v Kralupech, pak jsem se dostal do Mladé Boleslavi, tam jsem odehrál asi šest zápasů mezi chlapama, ale neprosadil jsem se, a tak mě poslali sem. Hostování tu mám, aspoň myslím, až do konce sezony.

Tady máš zatím stálé místo v sestavě, jsi v Litoměřicích spokojený?

Chci se dostat zpět do Boleslavi, ale jsem tu rozhodně spokojený. Mám tu dobrou lajnu, takže s tím nepospíchám, protože si tu aspoň pořádně zahraju. Většina týmu je v mém věku, ale máme tu i pár zkušených mazáků, od kterých se můžeme něco přiučit. Daří se mi s klukama i střelecky, což je super. V Boleslavi bych mohl hrát tak akorát čtvrtou lajnu.

Jakou úroveň jsi od 1. ligy čekal?

Je to rozhodně rozdíl, než hrát v juniorce. Tohle je moje prakticky první sezona v chlapech a je to dost odlišné. Je to rychlejší, přesnější, prostě něco jiného.

Jaký zápas byl podle tebe zatím nejobtížnější?

Nejtěžší zápas byl podle mě s Ústím.

Jak jsi spokojen s dnešním zápasem?

Tak vedli jsme 3:1, pak jsme šli dvakrát do oslabení a oni vyrovnali. Je to rozhodně škoda, protože jsme měli navíc, ale jsem rád aspoň za ty dva body po nájezdech.

Po zápasech tu trávíš nějaký čas, nebo jezdíš domů?

Chvíli tu zůstanu, ale pak jezdím domů do Prahy za přítelkyní.

A jak je to s tím stříháním o puky?

Tak to je v každém týmu. Záleží na tom, kolik je v mančaftu mladých. Nás je tu hodně, takže to zkusíme nejdřív všichni a pak se dělíme na dvě skupiny. Taky se mi jednou povedlo prohrát, ale papír je jistota.

Tak ať se ti tu daří a my ti budeme držet palce, děkujeme za rozhovor.

Já taky děkuju.