11. 1. 2009 | Jan Luňáček

Máme vyrovnaný tým a můžeme hrát na čtyři útoky, říká vedoucí týmu Radek Kraus

Po důležitém vítězství nad Predátory v České Lípě jsme na chodbě zimního stadionu, obklopeni nespokojenými fandy domácích stojícími za skleněnými dveřmi, požádali o zhodnocení zápasu vedoucího týmu druhé ligy mužů usměvavého Radka Krause. Přestože Radek pospíchal do radující se kabiny, rozhovor o zhodnocení zápasu neodmítl.

S jakým odhodláním jeli hokejisté Stadionu do České Lípy?

Tak, určitě s odhodláním udělat nějaké body. Také s tím, abychom předvedli divákům dobrý výkon a navázali na úspěch z předchozích zápasů v Mělníku a potom doma s Nymburkem.

Doufal tým ve zvrat, když se Česká Lípa ujala vedení v první třetině?

Tak určitě. My jsme si řekli, že budeme hrát pozorně v obraně a že nějaké góly určitě přijdou z brejků. Nemohli jsme s nimi hrát útočný hokej, protože Lípa velice dobře bruslila a v útoku byla nebezpečná, i když to tak možná nevypadalo.

Zajímavá situace nastala ve druhé třetině za stavu 4:1 pro Litoměřice. Rozhodčí začali být najednou na hosty moc přísní. Bylo to tak?

Rozhodčí pískal tak, jak pískal. My jsme tomu podlehli a nechali se zbytečně vylučovat. Sami jsme si z toho udělali zbytečně drama, jasně jsme vedli, až nečekaně. Nechali jsme je dostat se na stav 3:4 a najednou nebylo nic rozhodnuto.

Ve třetí třetině to vypadalo, že má tým hru pod kontrolou.

Určitě. V kabině jsme si řekli, že se vykašleme na rozhodčího a budeme se soustředit na udržení pro nás příznivého výsledku. My jsme 4:3 vedli a už jsme góla dát nemuseli. Spoléhali jsme zase na nějaký brejk, protože útočit musela Lípa.

Spolehlivý výkon opět podal brankář Martin Volke, je to tak?

To určitě. Za stavu 1:0 pro Lípu jsme mohli dostat minimálně další čtyři góly, ale Martin to vychytal. Pak jsme dali branky my a hrál se z naší strany super týmový hokej.

Z pohledu diváka to vypadá, že má Stadion poměrně vyrovnané všechny čtyři útoky.

Ano, je to určitě tak. Máme teď plno dobrých hráčů, plno dobrých útočníků a spolehlivou obranu. S tím jsme chtěli jít i do sezóny. Spoléhat na zkušené borce, kteří ukočírují dravé mládí. Chtěli jsme, aby byl kádr vyrovnaný a mohli jsme hrát na čtyři útoky.

Takže na vítěznou notu budeme hrát i proti dalšímu soupeři z Jablonce?

Určitě bychom chtěli. My se teď chceme soustředit na každý zápas, který přijde a nechceme koukat moc dopředu. Pak uvidíme.

Kontumace výsledku z Klášterce je tedy zapomenuta?

Zapomenuta určitě není. Z mého pohledu jsme ale hlavně rád, že to kluci berou tak, jak to berou. Ta chyba se stala a stala se na mojí straně, to je jasný. Já budu jenom rád, když bude tým dál sbírat další body a ty odečtené body nám nebudou nakonec chybět. To by mě moc mrzelo.