25. 1. 2009 | Jan Luňáček

Máme jiné ambice, než je současné 16. místo, říká kapitán týmu Vlastimil Patzenhauer

Ve třetím utkání hraném v Lovosicích získali hráči Stadionu další tři drahocenné druholigové body. Po zaslouženém vítězství jsme o komentář k zápasu požádali kapitána týmu Vlastimila Patzenhauera, který svými zkušenostmi a výkony patří k oporám týmu. V dnešním zápase vstřelil důležitou a pěknou úvodní branku.

Jak vypadal zápas z pohledu kapitána týmu?

První třetina vypadala velice dobře. Druhou jsme nějak usnuli, klasicky jako vždy, a třetí jsme se už zase probudili a zápas dotáhli k vítězství.

Věřil si tým i po nepovedené druhé třetině na zisk tří bodů?

Určitě. My si vždycky věříme.

Druhá třetina vypadala podle počtu vyloučených jako hodně tvrdá. Bylo to tak?

Klatovy určitě trochu přitvrdily. My jsme si nechtěli nechat nic líbit a také jsme udělali pár faulů. Možná i zbytečných. V druhé třetině to opravdu jiskřilo.

Ve třetí třetině se začalo zase více hrát, než faulovat. To vám viditelně vyhovovalo.

My jsme ve třetí třetině trochu přidali. O přestávce jsme si v kabině něco řekli a s tím jsme šli do poslední třetiny. Soupeř nás nechal hrát, protože jsme ho k tomu donutili. Náš výkon se zlepšil.

Rozhodčí v poslední třetině nebyl už tak přísný...

Rozhodčí mohl být celý zápas lepší, to určitě a jako vždycky. Ale nikdo není dokonalý. Pár faulů na nás přehlídl, ale jinak dobré. Nechceme si stěžovat a ani nemůžeme. Z jeho strany to bylo dobré.

Vrátíme se k zápasu v Jindřichově Hradci. Ani tam nebyl výkon týmu špatný.

Špatné to nebylo. Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Měli jsme i šance, gólových možná pět, šest. Ty jsme však neproměnili, a to rozhodlo.

V tomto posledním kole bylo v naší skupině několik překvapivých výsledků. Sleduje tým i výkony svých soupeřů?

Já všechny výsledky ještě nevím. Ale v sobotu týmy kolem nás prohrály a dnes jsme získaly tři body my. V sobotu jedeme do Rokycan, kde bychom chtěli také uspět a přivézt body. Pak se snad budeme posouvat do vyšších míst tabulky. Hezké by bylo dostat se k desátému místu, abychom měli lepší pozici v play off, než jakou máme nyní.

Další utkání v Lovosicích bude derby proti Roudnici. Mluvilo se už o tom v týmu?

Ne, ještě vůbec. Já si myslím, že tady Roudnice nemůže překvapit. Doufám, že to bude zápas za tři body.

Tým stoprocentně doufá v postup do play off?

Určitě. My máme jiné ambice, než je současné 16. místo. Jenže jsme sezónu blbě začali a teď těžko stoupáme nahoru. Doufali jsme, že se budeme pohybovat kolem osmého až desátého místa. Pokud se dostaneme do play off, chtěli bychom soupeře překvapit.