27. 12. 2018 | Martina Kramerová

MS U20: Češi na úvod přetlačili Švýcary, rozhodl kališník Kvasnička

Českým juniorským reprezentantům se vstup do MS U20 vydařil. Svěřenci trenéra Varadi přetlačili Švýcarsko a zvítězili 2:1 v prodloužení. Vítěznou trefu zaznamenal v 61. minutě kališník David Kvasnička. Fanoušci Stadionu tak mohou být pyšní. Kromě Plzně nastupuje mladý obránce také v oranžovomodrém dresu a řadu zkušeností nasbíral právě v litoměřické kabině. Národní tým i díky jeho skvělému příspěvku vkročil do prestižního turnaje pravou nohou. Pomohli i bek Michael Gaspar a útočník Jakub Pour. Další zápas je na programu v sobotu, kdy Češi vyzvou Rusko.

Český národní tým odstartoval šampionát v duelu s hráči ze země helvétského kříže a přestože byl mírným papírovým favoritem, byli to právě Češi, kdo jako první inkasoval. Ve 28. minutě propálil Dostála Eggenberger a Švýcarsko se ujalo vedení.

Čechy však inkasovaný gól nesrazil, už o dvě minuty později bylo srovnáno. Kombinaci po ose Galvas-Nečas-Kaut zakončil posledně jmenovaný Martin Kaut a česká střídačka se mohla radovat ze smazání manka.

Ačkoliv se pak oba týmy ocitly v mnoha šancích, na obou stranách dominovali brankáři a po základní hrací době skončilo skóre 1:1. Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm na sebe veškerou pozornost strhl litoměřický David Kvasnička, který vyslal dělovku od modré a ta s pomocí clonícího hráče rozvlnila síť švýcarské klece.

Vedle něj pomohli k triumfu dobrou i hrou i obránce Michael Gaspar a forvard Jakub Pour.

Češi si tak na úvod připsali těsné vítězství. Další duel sehrají v sobotu, kdy změří síly s Ruskem (29. 12. 02:00).