24. 3. 2010 | Michal Sabó

Litoměřičtí se pokusí využít mečbol

Třetí semifinále představuje mečbol pro Stadion Litoměřice. Využít se ho pokusí na ledě Klášterce. Poslední krok však nebývá nikdy ničím jednoduchým, a tak se i za zdánlivě jasného stavu očekává velká bitva. Důležité utkání je na programu ve středu 24.3. od 18:00 na kláštereckém zimním stadionu a doprovázeno bude tradičním on-line přenosem.

Litoměřičtí zvítězili v utkání velice chudém na góly, ale i taková vítězství se počítají a pro Stadion bylo to poslední velmi důležité. Za stavu 2:0 na zápasy je však čeká ten zřejmě nejtěžší krok, potvrdit semifinálový mečbol. Využít budou chtít psychickou výhodu po předešlých dvou výhrách a ukončit semifinále v nejkratším možném čase, což by jim přineslo také mnohem delší odpočinek před další sérií než po čtvrtfinále.

Klášterečtí byli považováni za favorita série, ale zatím přiliš nenaznačuje, že by měli být finalisté právě oni. Čtvrtfinálem sice prošli nejrychleji z celé skupiny západ, když si ve třech zápasech poradili s Děčínem, v semifinále je však možná čeká podobný osud jako jejich předešlého rivala. Za stavu 0:2 není prostor pro další chyby a zaváhání, do třetího utkání tedy musí dát i ty poslední zbytky sil, které jim ještě zbyly. Pomoci by jim měla výhoda domácího prostředí.

Zda-li promění Stadion svůj mečbol a ukončí sérii v nejkratší možné době na ledě Klášterce nebo se bude semifinále stěhovat ještě do Lovosic bude jasné ve středu 24.3. Zápas začíná v 18:00 na kláštereckém zimním stadionu a doprovázen bude tradičním on-line přenosem, takže o nic nepřijdete, i když nebudete osobně přítomni.