19. 9. 2008 | Radek Barkman

Litoměřice zavítají na půdu Milevska

Svěřenci hrajícího kouče Daniela Tvrzníka se po úvodní prohře 0:2 na píseckém ledě opět vydají na daleko cestu, tentokráte do Milevska. Místní ZVVZ je jedním z kandidátů na postup do vyšší soutěže a v sobotním utkání bude chtít vyhrát. Náš tým bude zřejmě nejvíce spoléhat na výborně chytajícího Martina Volkeho a rychlé brejky. Samotný zápas začne v 18:00.

Hokejisté HC Stadionu Litoměřice se v sobotu představí na horké půdě Milevska. Domácí byli před sezónou pasováni na jednoho z hlavních adeptů na postup do vyšší soutěže a v prvním kole zdolali, i když po velkém boji, středočeský Benešov 3:2. Chuť hokejistů Milevska po vítězství je veliká, stejně jako touha potvrdit úspěšný start do soutěže. Litoměřičtí v úvodním kole sice nestačili na Písek, ale jejich výkon nebyl rozhodně špatný a domácí se na výhru museli poměrně dost nadřít.

Jako nejlepší letní transfer se zatím jeví přestup brankáře Martina Volkeho z Ústí n. L., který svůj nový tým už nejednou podržel. Po trošku matném začátku přípravy, kdy Litoměřičtí spíše prohrávali než vítězili, přišla série výher a neustále se zlepšujících výkonů, jež byla zastavena až právě na jihu Čech. Hrající trenér Daniel Tvrzník dokázal tým vhodně posílit a konsolidovat. Mimo jiné zamířil do Litoměřic také obránce Jan Kaltenböck, útočník Milan Buďa nebo zkušený Josef Hudec, který patří s Antonínem Hanzlem k nejstarším hráčům této soutěže.

Domácí mají jednoznačný cíl, a to vítězství. Soupeře však rozhodně nepodceňují a varují především před kvalitami brankáře Volkeho. Milevsku by pro sobotní zápas neměl nikdo z klíčových hráčů chybět a dá se tedy očekávat pěkný hokej z obou stran.Utkání začíná v sobotu od 18:00 v milevské hale.