19. 2. 2013 | Alexandr Stys

Litoměřice zahájí play-out domácím zápasem proti Mostu již dnes od 18:00

Litoměřičtí hokejisté se i přes výborné výsledky v posledních kolech nedostali do vyřazovacích bojů. Čekají na ně již potřetí za sebou zápasy o udržení v 1. lize. Tedy spíše boje teoretické, Stadion skončil na desáté příčce a náskok na týmy v nejnižších patrech tabulky je velký. Prvním soupeřem Kališníků bude Most, který Litoměřice obral o velký množství bodů v základní části. Utkán se hraje ve středu od 18:00.

Z posledních sedmi zápasů Litoměřice vytěžily 18 bodů, což je bilance více než krásná. Po příchodu trenéra Řeháčka mužstvo dostalo nový impuls a začalo šlapat na nejvyšší obrátky. Ztráta na nejlepší osmici týmu už však byla znatelná a Stadion i přes vynikající bilanci se do play-off nedostal. Stvrdila to porážka v předposledním utkání proti Ústeckým Lvům, ve kterém Stadion podlehl favoritovi 3:6. Pokud by ovšem Kališnici v tomto utkání zvítězily, nebylo by to nic platné. Soupeři Litoměřic hráli také skvělé a svůj mírný náskok si udrželi.

Most se po celou dobu základní části pohyboval na chvostu tabulky. Tým nepředváděl žádné oslnivé výkony a sem tam občas dotázal potrápit velice silné celky. Především výkony brankáře Volkeho, který občas dokázal zlikvidovat i nechytatelné střely měli za následek vítězství Mostu. Proti jednomu týmu se Mostu ale dařilo na plné čáře. Byly to Litoměřice. Ani v jednom ze čtyř vzájemných zápasů si Kališnici nepřipsali vítězství. Třikrát se utkání dostalo do nájezdu a jednou Most dokázal rozhodnout už v nastavení.

V posledním utkání základní soutěže Most podlehl lídrovi z Mladé Boleslavi vysokým rozdílem 8:0. Favorit si na svém ledě s chutí zastřílel a už po první dvaceminutovce vedl 4:0. Most vstoupil špatně i do druhé třetiny, ve kterém Boleslav vstřelila další čtyři branky. Tímto vysokým rozdílem utkání nakonec skončilo a Severočeši odjeli domu s vysokým výpraskem.

Sestava Mostu v utkání proti Mladé Boleslavi:

Melichar (25. Gutsevich) – Fedorov, Hora, Rohan M., Brettschneider, Havelka, Čechura, Plichta – Jurčík, Heřman, Nedrda – Kloz, Slavíček, Rohan T. – Vaněk, Nevyhoštěný, Kuběna – Skvortsov, Výrut, Mužík – Čmolík