12. 9. 2008 | Pavel Kouba

Litoměřice zahájí II. ligu v jihočeském Písku

Hokejisté Litoměřic zahájí letošní ročník druhé ligy na ledě ambiciózního IHC Písek. Jihočeši se pokoušejí každoročně odčinit sestup z jara 2005 po dlouhém působení v první lize a pohybují se v horních příčkách druholigových tabulek, dosud však své snahy nikdy nedotáhli do zdárného konce. Také letos mají Písečtí vysoko položené cíle a rádi by vstoupili do sezony úspěšně, proti nim však bude stát dobře naladěná defenzíva Litoměřic, která v třech posledních zápasech inkasovala pouze jedinkrát. Kdo ze soupeřů zúročí letní přípravu v první body, se dozvíme v zápase konaném v písecké s.n.o.p. areně od 17,30.

V přípravě sehráli jihočeští hokejisté jedenáct duelů, jejich úspěšnost byla přesně padesátiprocentní - čtyřikrát vyhráli i prohráli a dvakrát se rozešli se soupeřem nerozhodně. Stejně se přitom dařilo Píseckým doma i venku. Jedno utkání, v prvoligových Benátkách n. Jizerou, zůstalo po druhé třetině nedohráno po vyloupení písecké šatny. V generálce na mistrovské zápasy uhráli Písečtí remízu 2:2 v Rokycanech.

Hráčský kádr našeho prvního soupeře doznal oproti minulé sezoně několika podstatných změn. Tým opustil především kapitán Milan Kořánek, který spolu se zkušeným, ale nevytěžovaným Milanem Filipi zamířil do sousedního Milevska. Citelný jistě bude také odchod střelce Jana Řehoře do zahraničí (Francie) nebo mladíků Petra Kici (Beroun) a Václava Kašpara (Klatovy?). Spolehlivý obranář Ondřej Mikeska také opustil mužstvo kvůli ukončení aktivní činnosti. Nahradit jmenované by měli Roman Novotný (J. Hradec), Ondřej Martinka (Litvínov) a Richard Pitel (Milevsko), který však bude Jihočechům po operaci kolena minimálně v úvodu sezony chybět. Nejvýraznější posilou útočných řad je ale zkušený Milan Bláha, bývalý útočník Liberce, který byl také po návratu do rodného klubu zvolen novým kapitánem.

Zatímco vyrovnaná brankářská dvojice píseckých odchovanců Michal Pinkas – Filip Kubiš zůstala nezměněna, také v obraně Písku se letos objeví několik nových tváří. Místa po odchozích becích Marku Vokatém a Lukáši Hauerovi zaplnili mladíci z budějovické juniorky Lukáš Bílek a Ondřej Předota, nejvíc si však Písečtí budou slibovat od návratu Pavla Procházky z Havlíčkova Brodu, na kterém hodlají písečtí trenéři Jan Rybáček a Bedřich Malý postavit defenzívu mužstva.

Sestava Písku z posledního přípravného zápasu v Rokycanech: Pinkas (Kubiš)- Burkoň, Svoboda, Kalečík, Martinka, Kříž, Procházka P., Procházka F., Předota - Stropnický, Míka, Gába - Mošovský, Hovora, Bílek - Ježek, Vondřich, Novák - Bican, Novotný, Nikodém.