3. 11. 2014 | Alexandr Stys

Litoměřice ve středečním kole vyzvou Kadaň

Zápas o vylepšení postavení v tabulce čeká na hokejisty Stadionu Litoměřice jíž tuto středu. Čtvrtý celek soutěže Sportovní klub Kadaň má v tabulce jednobodový náskok na páté Litoměřice a zároveň i jeden zápas k dobru. Přesto mají domácí motivaci soupeře porazit a vylepšit si tak svojí pozici před pronásledujícími týmy. V prvním vzájemném zápase se z výhry radovali kadaňští. Utkání se hraje ve středu 5. Listopadu od 18:00.

• Kadaň - Prostějov 3:0

Kadaň se stále drží ve vyšších patrech tabulky a na čtvrté Litoměřice má náskok jednoho bodu a k dobru ještě jeden zápas. Pozice Sportovního klubu je určitě překvapivá a za své umístění můžou hráči děkovat zejména brankáři Strmeňovi, který je v posledních zápasech hlavním mužem sestavy. Na svém kontě má brankářská jednička jíž dvě vychytané nuly, tu druhou v posledním kole proti prostějovským Jestřábům. Kadaň se momentálně veze na vlně čtyř vyhraných zápasů a svojí šňůru bude chtít natáhnout i v Litoměřicích. Tam však na svěřence trenéra Becka nečeká snadný zápas. Jak je jíž známo, z Kalich Areny se body moc neodvážejí.

Zápas v Kadani Litoměřice ztratily

Litoměřice do zápasu nevstoupily dobře a jako první inkasovaly z hole Stehlíka. Ve druhé třetině však Stadion zabral a dokázal utkání obrátit ve svůj prospěch góly Švagrovského, Procházky a Černocha. Kadaň však stihla ještě do druhé přestávky snížit a ve třetí třetině obrátila výsledek ve svůj prospěch. Vedení 4:3 už domácí nepustili a Kališníci z Kadaně odjeli bez jediného bodu. Teď by měl Stadion svému soupeři prohru vrátit.

20. kolo z pohledu obou celků

• Kadaň - Prostějov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    5. Berlev (Pavlas), 23. Kadlec (Bartejs), 47. Hammerbauer (L.Novák, Hlava).
    Sestava Kadaně:Strmeň – Stehlík, Mazanec, Trefný, Szathmáry, Bartejs, Pavlas, Opalek – Jíra, Chlouba, Ton – Novák J, Hejcman, Novák L – Kadlec, Kůs, Berlev – Lehnert, Hammerbauer, Hlava
  • Stadion Litoměřice - Kladno 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 11. Procházka (Novák, Švagrovský), 17. Kalla (Rys, Šulc), 31. Šulc (Kalla, Rys), 43. Šulc(Ondráček, V.Bílek), 51. Bílek (Kalla, Rys), 53. Doležal (Šulc, Vítězslav) – 14. Eberle (Růžička, Melka), 20. Pitule (Dragoun), 28. Stach (Tenkrát, Kolářík).
    Sestava Stadion Litoměřice: Přikryl – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Procházka – Doležal, Antončík, Ondráček – Schwamberger, Brandejský.