23. 10. 2018 | Tereza Kejřová

Litoměřice přivítají Třebíč. Prodlouží Stadion sérii vítězných zápasů?

První vzájemné utkání na ledě Třebíče jen těsně nevyšlo a Stadion prohrál 1:2. Zápas tehdy velmi ovlivnila vyloučení, při kterých Horácká Slavia vstřelila rozhodující góly. Kališníci však teď jedou na vítězné vlně. Vyhráli už tři duely za sebou a obdrželi v nich pouze čtyři branky. Další společný souboj se odehraje na ledě Litoměřic, oplatí Třebíči porážku z 3. kola Chance Ligy? Utkání začíná v 18:00.

Třebíč - Ústí 4:3p

Třebíč v letošní sezóně zatím potvrzuje dominanci v utkáních, které musí rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Druhý bod vždy získala na svou stranu. V sobotním utkání tak narazil i Slovan, když třebíčský Luboš Horký získal druhý bod už po osmnácti vteřinách prodloužení.

Na druhou stranou, co se Bílým hvězdám zatím nedaří, je loupení bodů z venkovních utkání. Po sedmi odehraných zápasech na ledě soupeřů získaly pouze dva body po výhře v prvním kole nad Slovanem 2:1 po samostatných nájezdech. Zbylá utkání vyšla pro Třebíč s nulovým ziskem bodů.

Autor fotografie: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)

Posledních 5 kol z pohledu Třebíče

• Třebíč - Ústí 4:3pp
  • Třebíč - Havířov 1:2
  • Kladno - Třebíč 5:0
  • Třebíč - Kadaň 4:1
  • Prostějov - Třebíč 6:3

Z posledních pěti utkání získaly Bílé hvězdy pouze pět bodů, a tak se v současné situaci nachází na 11. místě tabulky se ztrátou 9 bodů na Litoměřice, které jsou po pondělní výhře nad Slovanem na 6. místě. Třebíčští doplácí především na svou slabou produktivitu, se svými 36 vstřelenými brankami jsou na předposledním místě celé Chance Ligy, horší v tomto ohledu je už pouze Kadaň.

Třebíč na post brankáře za uplynulou čtvrtinu sezony nasadila již pět brankářů, přičemž Karel Vejmelka vychytal čtyři výhry z pěti utkání a drží úspěšnost na 94,66 %. Zároveň je lídrem v procentuální úspěšnosti všech maskovaných mužů celé Chance Ligy.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Litoměřice se po posledních třech kolech vyhouply až na šesté místo tabulky Chance Ligy. Cenné výhry si připsaly proti Kladnu a Havířovu, kde si čisté konto připsal litoměřický odchovanec Martin Michajlov. Pak navázali třetí výhrou v řadě vyhraným derby proti ústeckému Slovanu.

Stadion postupně navyšoval skóre a byl po většinu zápasu aktivnějším týmem, přesto se Slovanu podařilo vstřelit dvě branky a litoměřický celek musel několik posledních minut utkání aktivně bránit. Druhé úspěšně zvládnuté derby tak znamenalo plný zisk bodů, zatímco Ústí zůstává nadále na posledním 15. místě Chance Ligy.

Posledních 5 kol z pohledu Litoměřic

• Ústí – Litoměřice 2:4
  • Litoměřice - Havířov 3:0
  • Litoměřice – Kladno 3:2
  • Kadaň – Litoměřice 3:1
  • Litoměřice - Prostějov 4:5

Litoměřickým se daří i z hlediska produktivity. Do první desítky nejproduktivnějších hráčů se zařadili dokonce dva hráči Stadionu, Jan Kloz je zatím na pátém a Markus Korkiakoski na sedmém místě. Na šesté příčce střelců celé soutěže figuruje opět Jan Kloz, který k devíti brankám už stihl přidat i jedenáct gólových nahrávek.

Markus Korkiakoski dokonce obsazuje se čtrnácti asistencemi čtvrtou příčku.Třebíč oproti tomu nemá zastoupení ani v první třicítce. Stadion se může zatím na klíčové hráče spolehnout a další příležitostí pro něj bude právě středeční zápas proti Horácké Slavii. Utkání začíná tradičně v 18:00 v Kalich Aréně.