13. 4. 2010 | Michal Sabó

Kvalifikace začíná prvním zápasem proti Písku

Na úvod kvalifikace o první ligu se utkají Litoměřičtí s Pískem, vítězem skupiny střed. Obě mužstva odstartují do bojů o postup po nejdelší možné finálové sérii, a tak bude důležité, kdo z obou soupeřů bude mít více sil a zbavil se vítězné euforie po finále. První kolo kvalifikace začíná ve středu 14.4. od 18:00 na lovosickém zimním stadionu.

Litoměřičtí nastoupí po vypjatém finále, dalo by se říct, do nové soutěže. V té, na rozdíl od play-off, nebudou favority. Navzdory tomu touží po tom, že postup přesto vybojují. Bude velice důležité, jak zvládnou hráči Stadionu úvodní duel s Jihočechy na svém ledě, kde za nimi zřejmě opět bude stát plná hala. Mužstvo se však bude muset obejít bez Františka Mrázka, start Petrů Macka a Horčičky je nejistý. Opět se však budou moci spolehnout na výborné výkony Martina Volkeho a kolektivní výkon všech hráčů v poli.

Jihočeši vstoupili do kvalifikace vítězně, když v úvodním utkání na svém ledě porazili Valašské Meziříčí. Družina trenéra Suchánka si poradila s Bobry zdánlivě jednoznačně a vybojovala vítězství 4:0. Ačkoli podle vlastních slov neodehráli první třetinu příliš podle svých představ, od druhého dějství vzali zápas pevně do svých rukou a zásluhou vstřelených branek, na kterých se podílely téměř všechny formace, a také výkonu brankáře Hrubce, mohli slavit úspěšné vykročení za splněním postupových ambicí.

Kvalifikace startuje ve středu 14.4. od 18:00 na lovosickém zimním stadionu. Přijďte tedy podpořit naše borce a zaplňte halu jako při finále, abyste vytvořili opět úžasnou atmosféru. O podstatné informace nepřijdete ani na internetu, kde bude připraven tradiční on-line přenos.