28. 11. 2018 | Martina Kramerová

Korkiakoski a snový gól? Fintu jsem zkusil už tisíckrát. Teď to konečně vyšlo

První gól à la Granlund už v desáté minutě, další parádní trefa přesně v polovině zápasu, poslední hřebíček do rakve pár vteřin před sirénou. Útočník Markus Korkiakoski si z duelu s Kadaní udělal vlastní exhibici a skolil vzdorné Trhače dechberoucím hattrickem. Velkého hrdinu ze sebe ale nedělal. Podle něj byl nejzásadnější tříbodový triumf. „Za branky jsem šťastný, ale je to něco navíc. Důležité je, že jsme vybojovali vítězství,“ hodnotil finský ostrostřelec.

Stadion si dal pro duel se severočeským protivníkem z Kadaně několik jasných cílů – oplatit porážku z minulého střetnutí a po třech prohrách v řadě konečně zvítězit za tři body. Plán začali kališníci plnit už v průběhu první třetiny, když poprvé v zápase udeřil finský rychlík. A gól to byl vskutku výstavní.

Korkiakoski předvedl fintu à la Granlund a s velkým aplausem překonal Kantora v kleci Trhačů. Sám ale přiznal, že parádičku předtím hodněkrát zkoušel bez úspěchu. „Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Posledních pět let jsem to zkusil snad jednou nebo dvoutisíckrát. Nevím proč, ale tentokrát to tam spadlo,“ usmíval se.

Pak přidal ještě další dvě trefy a nejeden z fanoušků ho po závěrečné siréně označil za hlavního strůjce vítězství. Šestadvacetiletý forvard však pochválil celý tým. A také brankáře Michajlova.

„V utkání jsme se mohli opřít o skvělého gólmana. Martin Michajlov odehrál výborný zápas a pochytal spoustu šancí. K tomu jsem připojili tradiční bojovnost. Rozhodně to nebyl jednoduchý duel a jsme moc rádi, že se nám ho podařilo vyhrát,“ vypíchl litoměřické přednosti.

Zcela zásadní pro něj ale bylo, že konečně přišla výhra. „Z naší strany to bylo povedené utkání. Nejdůležitější je, že jsme dokázali soupeři oplatit porážku z minula a vybojovat vítězství,“ radoval se.

První hattrick v Chance lize proto znamenal už jen pomyslný nadplán a oslavu navíc. „Jsem strašně šťastný, že se mi podařilo dát tolik branek. Ale jak už jsem říkal, to hlavní je, že pomohly týmu k tříbodovému zisku. Góly jsou navíc. I když z nich mám samozřejmě obrovskou radost,“ vyprávěl Korkiakoski skromně.

Teď však čeká kališníky mnohem těžší šichta. V sobotu vyrážejí na Kladno, kde se očekává premiéra Tomáše Plekance. I proti Rytířům však hodlají Litoměřičtí zabojovat o cenné body.

„Kladno bude určitě daleko těžší soupeř. Musíme se na něj dobře připravit a hlavně proměňovat gólové šance. Musíme se také zaměřit na hru v početní výhodě, tentokrát jsme při přesilovce neskórovali. Celkově zapracujeme na tom, abychom byli ještě úspěšnější,“ uzavřel třígólový snajpr.