1. 3. 2016 | Petra Pilbauerová

Konec března proběhne v duchu závěrečného turnaje juniorské extraligy

Právě toto privilegium náleží litoměřickému zimnímu stadionu. Ten po dobu čtyřdenního turnaje pohostí vítěze čtvrtfinále DHL extraligy juniorů a na jeho ledě se rozhodne o tom, kdo bude letošním mistrem České republiky v juniorském hokeji.

Letošní sezona přinesla do juniorské extraligy hned několik radikálních změn a novinek. Jednou z nich je mimo jiné i skutečnost, že se o vítězi soutěže rozhodne prostřednictvím turnaje. Jeho pořadatelem je Český svaz ledního hokeje a právě litoměřická Kalich Arena byla zvolena místem uskutečnění této důležité události.

Základní část turnaje proběhne ve dnech 29. – 31. 3., kdy se divákům ve vzájemných střetech představí čtyři nejlepší týmy DHL extraligy juniorů. Na programu budou dva zápasy každý den a to od 14:00 a 18:00. Apríl pak kromě žertíků přinese i vyvrcholení celé akce, kdy se nejprve od 13:00 rozhodne o tom, kdo získá třetí místo a od 17:30 proběhne finálový zápas.

Ten bude závěrem celého turnaje a ukončí jej s patřičnou parádou. Tři nejlepší celky totiž následně obdrží medaile a poháry, vítěz se bude moct radovat z poháru Karla Guta pro mistra České republiky v kategorii juniorů. Kromě toho budou navíc rozdány i individuální trofeje. Nejlepší gólman si odnese cenu Josefa Mikoláše, která je připomínkou legendárního československého brankáře. Nejlepšímu obránci bude náležet cena Karla Rachůnka. Nejlepší útočník získá cenu Josefa Vašíčka a nejlepšímu střelci připadne cena Jana Marka. I tato jména jsou nedílnou součástí historie českého hokeje.

Hokejový nadšenci a fanoušci se již teď mohou ujistit, že jim z této události nic neunikne, protože celá akce bude zabezpečena i po mediální stránce. Reportáže a záznamy z utkání budou moct zájemci shlédnout na televizním kanále TV SPORT 5. Aktuální zpravodajství budou dostupná i na webovém portále hokej.cz, youtube kanál ČSLH poskytne online stream z každého utkání. A stranou nezůstane ani web HC Stadion Litoměřice.

Kdo na konci března Kalich Arenu navštíví, o tom ještě není jasno. Základní část soutěže končí tuto sobotu a týmy následně téměř automaticky postupují do play off. Z celkových 18ti celků se vyřazovacích bojů zúčastní 16 z nich. Poté bude následovat osmifinále a čtvrtfinále, která se budou hrát na tři vyhrané zápasy, přičemž vítězové čtvrtfinálových sérií si vybojují vstupenky na finálový turnaj.

Vedoucí postavení má v tabulce juniorské extraligy Sparta, ale třineckým ocelářům na ni schází jediný bod. Ambiciózně vypadá i počínání Plzně nebo Vítkovic. Situace se ale ještě může změnit a tak nad účastníky finále nadále visí otazník.