7. 3. 2019 | Kateřina Kubatková

Klíčový zápas play-off je tu! Stadion míří opět do Jihlavy!

Hráči Stadionu mají před sebou klíčové utkání letošní čtvrtfinálové série. Vydávají se do Jihlavy, kde budou bojovat o prodloužení tohoto klání, které momentálně hokejisté Dukly vedou 3:1 na zápasy. Že to nebude nic jednoduchého, ukázaly předešlé duely. Přesto kališníci jistě nechají na ledě všechno, aby se alespoň ještě jednou představili na domácím ledě.

V předešlých utkáních byly Litoměřice favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem. To se podepsalo zejména na prvních třech zápasech, v nichž se Jihlava musela hodně nadřít, aby urvala vedení v sérii. To se jí navíc podařilo v úterním utkání až v samostatných nájezdech. Zatím v posledním zápase už litoměřickému týmu dle slov trenéra Tvrzníka mírně docházely síly. To se projevilo i na výsledku, jelikož domácí Dukle podlehli 3:6.

1:3
Takový je stav série z pohledu kališníků.

Oba poslední duely hrané v Litoměřicích byly tuhým bojem, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Zejména první z nich byl velmi vyrovnaný. Jihlava se v něm sice ujala vedení, zásluhou Juraje Bezúcha, ovšem dvěma rychlými góly Shchegolkova a Dluhoše Stadion rychle otočil. Na to ale zareagoval Bezúch, což se opakovalo i po trefě Vojtěcha Kropáčka. Kališníci sice přečkali desetiminutové prodloužení, ale v nájezdech bohužel úspěšní nebyli.

Ve středečním utkání měli Severočeši zpočátku navrch. Nejprve je už ve druhé minutě poslal do jednobrankového vedení Otakar Šik, poté přidal branku Peter Jánský. Dukla se ale dvoubrankového manka nezalekla a zásluhou Juraje Bezúcha a Tomáše Jiránka srovnala. Před koncem první třetiny skóroval ještě domácí Vadim Shchegolkov a tým Stadionu odcházel do šaten s jednobrankovým vedením. Druhá i třetí třetina byla gólově už pod taktovkou Jihlavy a utkání nakonec skončilo 3:6.

Nevzdáme se! Budeme bojovat až do konce, hlásí Šik

Střelec úvodní branky středečního utkání Otakar Šik před důležitým zápasem řekl: „Krátká pauza nám určitě pomůže. Můžeme mít trochu výhodu v tom, že jsme mladší a rychleji regenerujeme. V tréninku se musíme zaměřit hlavně na obranné pásmo a zopakovat to, co se nám na ledě dařilo. Jihlavu už jsme doma jednou porazili, takže to nevzdáváme. Chceme je porazit a ještě jednou vrátit sérii do Kalich Areny.“

Litoměřičtí to ale rozhodně nebudou mít jednoduché. Dukla bude určitě chtít tuto sérii už ukončit. Domácí prostředí ji jistě požene kupředu. K dispozici už bude také Matěj Pekr, jenž předchozí dva zápasy odpykával stopku od disciplinární komise.

Jak se kališníkům v pátek povede, můžete sledovat buď přímo v Jihlavě, kde úvodní buly proběhne v 17:30, nebo v přímém přenosu na Hokejka TV.