21. 8. 2019 | Martina Kramerová

Kdo s koho! Stadion opět vyzve Chomutov. Uspěje napodruhé?

Stadion vyrazí v krátkém sledu dvou dní opět na led, aby odehrál další přípravný duel. Tentokrát se kališníci představí před vlastními fanoušky v Kalich Areně, kde přivítají chomutovské Piráty. S těmi se už letos v rámci přípravy jednou utkali a prohráli těsným výsledkem 3:2. Podaří se litoměřickému celku tentokrát soupeře zaskočit a předčit, nebo se bude opakovat výsledek z prvního měření sil?

Kališníci v rámci přípravy odehráli už kulatých pět utkání, v nichž si vedli se střídavými úspěchy. Zatímco Litvínov, Chomutov a Sokolov nedokázali porazit, dvakrát překonali Ústí a prozatím tak mají těsnou bilanci 2:3.

Naposledy si vylepšili průběžné „skóre“ v severočeském derby proti Slovanu, který i napodruhé porazili. Po brankách Vitoucha, Houdka, Jánského a Kropáčka tentokrát duel opanovali výsledkem 4:1.

„Zápas byl těžký, první třetina se nám vyvedla, hráli jsme dobře. Potom jsme polevili a dali Ústí šanci na snížení. V poslední třetině jsme zase přidali a utkání dovedli do vítězného konce,“ okomentoval triumf jeden ze střelců David Vitouch.

Obdobně mluvil i bek Radek Procházka. „Myslím, že jsme začali lépe, jako při minulém domácím zápase. Dali jsme nějaké góly a trochu se uvolnili. Pak to ale bohužel začala být taková „plácaná“ a hrálo se pořád nahoru dolů. Ve třetí třetině se to ale naštěstí opět zlepšilo, hráli jsme to, co jsme chtěli a dali další dvě branky,“ popisoval.

Recept na Piráty? Hrát dopřed odzadu, nefaulovat, proměnit šance

Tak jako tak se hráči po předchozích dvou prohrách pozitivně nakopli na další domácí duel. Jejich soupeřem nebude nikdo jiný než Chomutov, jeden z předchozích přemožitelů.

První vzájemný zápas se z technických důvodů neodehrál v Kalich Areně, ale v Chomutově. Druhý se pak z Rocknet Arény přesunul pod Radobýl. Kvůli této změně tak kališníci nejprve vyrazili pod Krušné hory, kde se sice bili ze všech sil, ale padli 3:2.

Pirátům se proti Stadionu sice dařilo, v přátelských zápasech ale zatím nezářili. Vedle Litoměřic porazili pouze Ústí. Naposledy si vyšlápli na Kadaň, kterou rozmetli šesti brankami.

2:3
Takovým výsledkem naposledy prohrál Stadion s Piráty.

Litoměřičtí se před nimi ale musí mít na pozoru.,,Proti Chomutovu musíme hrát hlavně dobře z obrany, nenechat se vylučovat, neuspěchat útok a počkat si na šance, které musíme proměnit,“ velí Vitouch. Procházka se o nejbližším protivníkovi rozpovídal ještě víc.

„Minule hráli rychlý bruslivý hokej, takže si musíme dát pozor na jejich rychlost a vyrovnat se jim. Nesmíme být pozadu a nechávat volné hráče. Na druhou stranu ale nehráli nic moc taktického, takže si myslím, že to bude hlavně o tom, jak udržíme náš plán, jak budeme bruslit a jak budeme naplňovat pokyny od trenérů. Také se nesmíme nechat vylučovat. Minule jsme snad dva góly dostaly v oslabení. Na to si také musíme dát pozor,“ uvedl.

Zápas proti Pirátům začíná na domácím ledě Stadionu v 18:00. Fanoušci, kteří se nebudou moci zúčastnit, mohou sledovat textový online přenos na webu www.onlajny.com.